Ford se vrátí k pohonu zadních kol, ale jen v USA a Austrálii

Automobilka Ford bude v brzké budoucnosti vyvíjet novou platformu pro budoucí modely střední a vyšší střední kategorie. Výkon z motoru bude přenášen na kola zadní nápravy a podvozek bude vycházet ze současného Fordu Falcon, který je oblíbený zejména u „protinožců“. Nová platforma přispěje i k výrazné redukci hmotnosti, čímž by automobilka mohla získat náskok před vozidly vyráběnými koncernem GM.

Novinkou je i to, že vývoj a výroba se kvůli slábnoucímu dolaru přesune z Austrálie zpět do USA a to konkrétně do města Dearborn v Michiganu. Nových Fordů s pohonem zadních kol se u nás zřejmě nedočkáme a za klíčové odbytiště je označena Austrálie a USA.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků