Ford se vrátí k pohonu zadních kol, ale jen v USA a Austrálii

Automobilka Ford bude v brzké budoucnosti vyvíjet novou platformu pro budoucí modely střední a vyšší střední kategorie. Výkon z motoru bude přenášen na kola zadní nápravy a podvozek bude vycházet ze současného Fordu Falcon, který je oblíbený zejména u „protinožců“. Nová platforma přispěje i k výrazné redukci hmotnosti, čímž by automobilka mohla získat náskok před vozidly vyráběnými koncernem GM.

Novinkou je i to, že vývoj a výroba se kvůli slábnoucímu dolaru přesune z Austrálie zpět do USA a to konkrétně do města Dearborn v Michiganu. Nových Fordů s pohonem zadních kol se u nás zřejmě nedočkáme a za klíčové odbytiště je označena Austrálie a USA.
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků