Ford se vrátí k pohonu zadních kol, ale jen v USA a Austrálii

Automobilka Ford bude v brzké budoucnosti vyvíjet novou platformu pro budoucí modely střední a vyšší střední kategorie. Výkon z motoru bude přenášen na kola zadní nápravy a podvozek bude vycházet ze současného Fordu Falcon, který je oblíbený zejména u „protinožců“. Nová platforma přispěje i k výrazné redukci hmotnosti, čímž by automobilka mohla získat náskok před vozidly vyráběnými koncernem GM.

Novinkou je i to, že vývoj a výroba se kvůli slábnoucímu dolaru přesune z Austrálie zpět do USA a to konkrétně do města Dearborn v Michiganu. Nových Fordů s pohonem zadních kol se u nás zřejmě nedočkáme a za klíčové odbytiště je označena Austrálie a USA.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků