Ford sází na SUV, pomoci mají i Lincolnu

Většina koncernových značek Fordu má za sebou těžký rok. Jaguar a Land Rover se prodávají, Mercury je na pokraji existence a Lincoln se už delší dobu snaží postavit na nohy. Tomu by měl pomoci i nový model, který vsadí na osvědčené hodnoty.

Nový Lincoln bude vyráběn na platformě modelu Ford Flex, který minulý rok debutoval na New Yorkském autosalonu. Spolu s tímto modelem by měl sdílet mnoho technických prvků a stejně tak i nabídku pohonných agregátů. Tu bude zpočátku tvořit 3,5 litrový šestiválec s výkonem 260 koní. Vůz bude samozřejmě disponovat pohonem 4x4. Nové motory, které hodlá automobilka k těmto modelům nabízet, budou prý ekologičtější, což souvisí s připravovanými emisními normami CAFE, které vstoupí do platnosti v roce 2012.

Připravovaný Lincoln na bázi modelu Flex by měl být k dostání nejpozději v roce 2010, model však ještě nemá ani vlastní název a o jeho vzhledu víme zatím je to, že bude podobný jako model, ze kterého vychází. Snad v té době ještě nějaký Lincoln bude existovat...

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků