Ford sází na SUV, pomoci mají i Lincolnu

Většina koncernových značek Fordu má za sebou těžký rok. Jaguar a Land Rover se prodávají, Mercury je na pokraji existence a Lincoln se už delší dobu snaží postavit na nohy. Tomu by měl pomoci i nový model, který vsadí na osvědčené hodnoty.

Nový Lincoln bude vyráběn na platformě modelu Ford Flex, který minulý rok debutoval na New Yorkském autosalonu. Spolu s tímto modelem by měl sdílet mnoho technických prvků a stejně tak i nabídku pohonných agregátů. Tu bude zpočátku tvořit 3,5 litrový šestiválec s výkonem 260 koní. Vůz bude samozřejmě disponovat pohonem 4x4. Nové motory, které hodlá automobilka k těmto modelům nabízet, budou prý ekologičtější, což souvisí s připravovanými emisními normami CAFE, které vstoupí do platnosti v roce 2012.

Připravovaný Lincoln na bázi modelu Flex by měl být k dostání nejpozději v roce 2010, model však ještě nemá ani vlastní název a o jeho vzhledu víme zatím je to, že bude podobný jako model, ze kterého vychází. Snad v té době ještě nějaký Lincoln bude existovat...

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků