Ford sází na SUV, pomoci mají i Lincolnu

Většina koncernových značek Fordu má za sebou těžký rok. Jaguar a Land Rover se prodávají, Mercury je na pokraji existence a Lincoln se už delší dobu snaží postavit na nohy. Tomu by měl pomoci i nový model, který vsadí na osvědčené hodnoty.

Nový Lincoln bude vyráběn na platformě modelu Ford Flex, který minulý rok debutoval na New Yorkském autosalonu. Spolu s tímto modelem by měl sdílet mnoho technických prvků a stejně tak i nabídku pohonných agregátů. Tu bude zpočátku tvořit 3,5 litrový šestiválec s výkonem 260 koní. Vůz bude samozřejmě disponovat pohonem 4x4. Nové motory, které hodlá automobilka k těmto modelům nabízet, budou prý ekologičtější, což souvisí s připravovanými emisními normami CAFE, které vstoupí do platnosti v roce 2012.

Připravovaný Lincoln na bázi modelu Flex by měl být k dostání nejpozději v roce 2010, model však ještě nemá ani vlastní název a o jeho vzhledu víme zatím je to, že bude podobný jako model, ze kterého vychází. Snad v té době ještě nějaký Lincoln bude existovat...

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků