Ford: Rekordních 121 projektů

O udělení tradičního grantu v Grantovém programu Ford Motor Company na obnovu životního prostředí a kulturního dědictví se v letošním ročníku uchází rekordních 121 projektů.
Ford: Rekordních 121 projektů
Rekordní zájem o svůj Grantový program vyhlášený letos na jaře, zaznamenala v těchto dnech společnost Ford Motor Company, s.r.o.. K termínu uzávěrky koncem srpna se do soutěže přihlásil rekordní počet 121 projektů!

Projekty ucházející se o Fordův grant mají velmi široký tématický záběr. Fakt, že se jedná již o pátý ročník programu vyhlášený v České republice, se začíná projevovat i na charakteru přijatých projektů. V letošních projektech se stále více prolínají obě výše uvedené kategorie - ochrany kulturního a přírodního dědictví.

V současné době již pracuje odborná komise, která zpracovává a analyzuje došlé projekty především z hlediska jejich praktického využití, přínosu pro veřejnost, finanční náročnosti, originality a mezinárodního kontextu. Výsledky soutěže budou známy na konci října a slavnostně vyhlášeny začátkem listopadu na tiskové konferenci spojené se slavnostním předáváním cen. Ceny vítězům soutěže bude předávat senátorka Jaroslava Moserová, která je již druhým rokem čestnou předsedkyní poroty Grantového programu Ford Motor Company v České republice. Vítězné projekty obdrží kromě věcných cen i finanční granty v celkové výši několika set tisíc korun.

Grantový program Ford Motor Company je výrazem uznání všem organizacím a jednotlivcům, kteří s nadšením a odhodláním přispívají k zachování kulturního a přírodního dědictví, a snahou je povzbudit v další činnosti. V loňském čtvrtém ročníku se jej v České republice zúčastnilo 105 projektů. První cenu si loni odnesl projekt rekonstrukce kaple v Lukově a obnovy božích muk na Novohradsku.

Prostředky Fordova grantového programu byly v minulých letech použity např. na vybudování stanice na ochranu ohrožených živočichů nebo na obnovu v letošním roce slavnostně otevřeného loveckého zámečku Rendezvous, jenž je součástí lednicko-valtického areálu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků