Ford: Rekordních 121 projektů

O udělení tradičního grantu v Grantovém programu Ford Motor Company na obnovu životního prostředí a kulturního dědictví se v letošním ročníku uchází rekordních 121 projektů.
Ford: Rekordních 121 projektů
Rekordní zájem o svůj Grantový program vyhlášený letos na jaře, zaznamenala v těchto dnech společnost Ford Motor Company, s.r.o.. K termínu uzávěrky koncem srpna se do soutěže přihlásil rekordní počet 121 projektů!

Projekty ucházející se o Fordův grant mají velmi široký tématický záběr. Fakt, že se jedná již o pátý ročník programu vyhlášený v České republice, se začíná projevovat i na charakteru přijatých projektů. V letošních projektech se stále více prolínají obě výše uvedené kategorie - ochrany kulturního a přírodního dědictví.

V současné době již pracuje odborná komise, která zpracovává a analyzuje došlé projekty především z hlediska jejich praktického využití, přínosu pro veřejnost, finanční náročnosti, originality a mezinárodního kontextu. Výsledky soutěže budou známy na konci října a slavnostně vyhlášeny začátkem listopadu na tiskové konferenci spojené se slavnostním předáváním cen. Ceny vítězům soutěže bude předávat senátorka Jaroslava Moserová, která je již druhým rokem čestnou předsedkyní poroty Grantového programu Ford Motor Company v České republice. Vítězné projekty obdrží kromě věcných cen i finanční granty v celkové výši několika set tisíc korun.

Grantový program Ford Motor Company je výrazem uznání všem organizacím a jednotlivcům, kteří s nadšením a odhodláním přispívají k zachování kulturního a přírodního dědictví, a snahou je povzbudit v další činnosti. V loňském čtvrtém ročníku se jej v České republice zúčastnilo 105 projektů. První cenu si loni odnesl projekt rekonstrukce kaple v Lukově a obnovy božích muk na Novohradsku.

Prostředky Fordova grantového programu byly v minulých letech použity např. na vybudování stanice na ochranu ohrožených živočichů nebo na obnovu v letošním roce slavnostně otevřeného loveckého zámečku Rendezvous, jenž je součástí lednicko-valtického areálu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků