Ford: Rekordních 121 projektů

O udělení tradičního grantu v Grantovém programu Ford Motor Company na obnovu životního prostředí a kulturního dědictví se v letošním ročníku uchází rekordních 121 projektů.
Ford: Rekordních 121 projektů
Rekordní zájem o svůj Grantový program vyhlášený letos na jaře, zaznamenala v těchto dnech společnost Ford Motor Company, s.r.o.. K termínu uzávěrky koncem srpna se do soutěže přihlásil rekordní počet 121 projektů!

Projekty ucházející se o Fordův grant mají velmi široký tématický záběr. Fakt, že se jedná již o pátý ročník programu vyhlášený v České republice, se začíná projevovat i na charakteru přijatých projektů. V letošních projektech se stále více prolínají obě výše uvedené kategorie - ochrany kulturního a přírodního dědictví.

V současné době již pracuje odborná komise, která zpracovává a analyzuje došlé projekty především z hlediska jejich praktického využití, přínosu pro veřejnost, finanční náročnosti, originality a mezinárodního kontextu. Výsledky soutěže budou známy na konci října a slavnostně vyhlášeny začátkem listopadu na tiskové konferenci spojené se slavnostním předáváním cen. Ceny vítězům soutěže bude předávat senátorka Jaroslava Moserová, která je již druhým rokem čestnou předsedkyní poroty Grantového programu Ford Motor Company v České republice. Vítězné projekty obdrží kromě věcných cen i finanční granty v celkové výši několika set tisíc korun.

Grantový program Ford Motor Company je výrazem uznání všem organizacím a jednotlivcům, kteří s nadšením a odhodláním přispívají k zachování kulturního a přírodního dědictví, a snahou je povzbudit v další činnosti. V loňském čtvrtém ročníku se jej v České republice zúčastnilo 105 projektů. První cenu si loni odnesl projekt rekonstrukce kaple v Lukově a obnovy božích muk na Novohradsku.

Prostředky Fordova grantového programu byly v minulých letech použity např. na vybudování stanice na ochranu ohrožených živočichů nebo na obnovu v letošním roce slavnostně otevřeného loveckého zámečku Rendezvous, jenž je součástí lednicko-valtického areálu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků