Ford Ranger

Den před otevřením bran letošního brněnského AutoTecu představila Ford Motor Company, s.r.o, importér vozů značky Ford, přírůstek do své rodiny. Je jím Ford Ranger. Ranger je všestranný terénní pick-up, který vhodně doplňuje nabídku užitkových automobilů značky Ford
Ford Ranger
Den před otevřením bran letošního brněnského AutoTecu představila Ford Motor Company, s.r.o, importér vozů značky Ford, přírůstek do své rodiny. Je jím Ford Ranger. Ranger je všestranný terénní pick-up, který vhodně doplňuje nabídku užitkových automobilů značky Ford. Místem představení bylo letiště v Brně-Tuřanech.

V Čechách, na Moravě a ve Slezku budou k dispozici dva typy kabin: Super Cab (prodloužená) a Double Cap (dvojitá). Provedení Super Cap má za přední části kabiny přídavný prostor pro uložení nářadí a navíc dvě nouzová sedadla pro příležitostnou přepravu osob. Ranger Super Cab se bude dodávat pouze s pohonem zadních kol a s atmosférickým dieselovým motorem 2,5 se třemi ventily na válec, jenž disponuje výkonem 78 koní.

Ford Ranger Double Cab má pak velkou čtyřdveřovou kabinu se dvěma řadami sedadel, v níž se pohodlně přepraví pět dospělých osob. Tento vůz vychází vstříc zákazníkům, kteří potřebují odvézt větší množství lidí - a to při zachování jízdního komfortu běžného osobního vozu, ale současně potřebují dopravit větší množství nákladu, ať už stavebního materiálu, zemědělských plodin a nebo sportovního náčiní a nářadí. Pro tyto účely se Double Cab hodí přímo ukázkově, neboť kromě pohodlných sedadel pro pět dospělých v nejprostornější kabině své třídy nabízí rovněž největší užitečné zatížení, stejně jako nejdelší ložnou plochu mezi pick-upy s dvojitou kabinou. Ranger Double Cab se dodává s přiřaditelným pohonem všech čtyř kol a s přeplňovaným vznětovým motorem 2.5 I Dura Torq s mezichladičem stlačeného vzduchu a výkonem 109 koní.

Ford Ranger nabízí dobré jízdní vlastnosti na silnici i v terénu. O výborných jízdních vlastnostech jsme se mohli přesvědčit na vlastní kůži na připravené testovací trati, které zahrnovala i terénní trať v blízké pískovně.

Karoserie Rangeru je připevněna na mimořádně pevném žebřinovém rámu, který Rangerovi dodává vynikající tuhost. Podvozek Rangeru je konstruován tak, aby poskytl vysokou úroveň jízdního komfortu v harmonii s výbornými jízdními vlastnostmi.

Kabina nabízí cestujícím spoustu místa nad hlavou, stejně jako dostatek prostoru pro lokty i ramena. Obě přední sedadla, lze nastavovat ve velkém rozsahu, což umožňuje, aby si každý našel svou pozici. K příjemnému pocitu v interiéru přispívá také velmi bohaté čalounění interiéru a velké množství odkládacích prostorů.

Na podzim letošního roku, kdy u nás začne Ford Ranger prodávat, přibude sesterské Mazdě B-Fighter velmi zdařilý konkurent.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Ford Transit 2,2
Rok výroby: 2011
Stav: 46 069 km
Cena: 280 000 Kč
Ford Focus 1,6
Rok výroby: 2012
Stav: 114 106 km
Cena: 170 000 Kč
Ford Kuga 2
Rok výroby: 2009
Stav: 163 746 km
Cena: 256 000 Kč
Ford Focus 1,6
Rok výroby: 2006
Stav: 191 512 km
Cena: 69 000 Kč
Ford Galaxy 1,9
Rok výroby: 2003
Stav: 264 758 km
Cena: 76 000 Kč
Ford Focus 1,6
Rok výroby: 2008
Stav: 158 232 km
Cena: 109 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků