Ford Ranger Wildtrak: pro náročné

Ford představil na přehlídce užitkových vozů v Birminghamu speciální edici nové generace Rangeru. A je na co koukat.

Ranger Wildtrak přináší více exkluzivity a komfortu. Nové designové prvky interiéru i exteriéru se postarají především o větší individualizaci tohoto vozu.

Již při prvním pohledu jsou zřejmé změny proti běžnému modelu. Nová je přední maska, kde si našla místo pozměněná mřížka chladiče a také malý ochranný rám v chromovaném provedení. Chrom ostatně najdeme i na dalších místech jako jsou kliky dveří, nebo kryty vnějších zrcátek. Nové boční nášlapy a také jakési ližiny na bocích korby. Stejně tak zaujme speciální roletka, která chrání náklad před odcizením.

V interiéru pak naleznete čalounění z alcantary. Perforované čalounění sedaček se postará o dobré odvětrávání a vyhřívání se určitě sejde v zimním provozu. Nové jsou také vybrané části vozu, kde si našly místo dekorace z imitace hliníku.

Na rozdíl od české verze naleznete pod kapotou této novinky naftový šestiválec 3,0 TDCi o výkonu 156 koní a točivém momentu 380 Nm. Pětistupňová manuální převodovka pak posílá výkon na všechna čtyři kola. Redukční převodovka a uzávěrky diferenciálů jsou u tohoto vozu samozřejmostí.

Nevíme, jestli si vozy tohoto typu někdy získají v Evropě takovou oblibu jako ve Spojených státech, ale snahu o jejich zatraktivnění nelze Fordu upřít.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Ford Ranger Wildtrak
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků