Ford Ranger Wildtrak Le Mans, rychlé pruhy pro pick-up

Americký Ford poměrně často přichází se speciálními edicemi svých pick-upů Ranger a F-series. Právě pro Ranger je zde označení Wildtrak, který nyní přichází v edici nazvané Le Mans. V produktové řadě půjde o sportovně založený model.

Ranger Wildtrak Le Mans dostal modré lakování a rychlé pruhy přes celou svou kapotu. Tedy něco ve stylu menší Fiesty, případně Focusu. A pokud si barvu a pruhy odmyslíte, nenalezete po stránce stylingu nic, co by nebylo dostupné i u ostatních verzí Rangeru. Celý model je pak postaven na tom, že mimo rychlé pruhy dostal vcelku bohatou výbavu.

Ediční model je pak poháněn naftovým třílitrem o výkonu 115 kW (156 k) a točivém momentu 380 Nm. To postačí k tomu, aby Ranger zvládl stovku za 13,4 s s manuálem a za 13,6 s s automatem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford Ranger Wildtrak Le Mans
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků