Ford Ranger přijíždí v edici Thunder. Extra výbavu spojil s nejsilnějším motorem

Speciální edice bude mít omezenou produkci. Pro Evropu chystá Ford jen pár tisíc kusů.

S odkazem na staré edice Thunder, které na modelu Ranger představil Ford v roce 2003 a poté 2009, teď přijíždí i soudobá varianta tohoto modelu. Nový Ranger Thunder bude omezen výrobou jen 4500 kusů pro Evropu a vyzdobený zevnějšek a hrstku praktických prvků kombinuje s nejvýkonnější motorizací v nabídce.

Ford Mustang Mach-E se nabíjí rychleji, než se udávalo. Výsledky jsou o 30 % lepší

Ford Mustang Mach-E se nabíjí rychleji, než se udávalo. Výsledky jsou o 30 % lepší

Edici Thunder Ford postavil na základě dosavadní výbavy Wildtrak (vyšší výbavou už je pouze Raptor). Pod kapotou tedy čekejte (stejně jako v Raptoru a Wildtraku) dvoulitrový bi-turbo diesel EcoBlue o výkonu 213 koní (157 kW), točivém momentu 500 N.m, s pohonem všech kol a výhradně desetistupňovou automatickou převodovkou.

Thunder je na první pohled rozpoznatelný barevnou kombinací karoserie v odstínu šedé Sea Grey s červenými detaily na masce, rámu korby nebo logy edice na předních dveřích a zadním víku. Další doplňky jsou v černém odstínu včetně exkluzivních 18palcových litých kol. Ve výbavě se pak objevuje i praktický posuvný rozdělovač nákladového prostoru a rolovací kryt korby.

Ford GT40 dostal pěkně za uši. Z jízdy francouzským venkovem se tají dech

Ford GT40 dostal pěkně za uši. Z jízdy francouzským venkovem se tají dech

V interiéru se pokračuje ve stylu zevnějšku s černým koženým čalouněním, logy Thunder na předních sedadlech a koženým volantem s červeným prošíváním, které je ostatně vidět i na palubní desce, bočnicích dveří nebo sedadlech. Červeně jsou osvětleny i kryty prahů.

Cenovku limitované edice Thunder už známe také u českého zastoupení Fordu. Novinka bude začínat na ceně 1.464.681 Kč, tedy o 83.369 Kč dráž než Ranger Wildtrak (od 1.381.312 Kč). Není tak daleko od vrcholného Rangeru Raptor, který začíná na cenovce 1.548.171 Kč.

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia dostávala v britských médiích celkem dost prostoru. Dokonce vyhrála prestižní anketu.

4.  6.  2020 | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

3.  6.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků