Ford Rally Transit

Na birminghamském autosalonu, na stánku společnosti Ford měl svou premiéru Ford Transit v barvách závodního týmu Ford Martini World Rally. Nejedná se však o servisní vozidlo určené pro závodní týmy...
Ford Rally Transit
Na birminghamském autosalonu, na stánku společnosti Ford měl svou premiéru Ford Transit v barvách závodního týmu Ford Martini World Rally. Nejedná se však o servisní vozidlo určené pro závodní týmy, ale o studii výkonného Transitu.

Ford Rally Transit byl vyroben ve spolupráci s Ford Racing a M-Sport. Rally Transit vznikl v limitované sérii o počtu jednoho vyrobeného kusu. Cílem Fordu je zdůraznit výkonové a jízdní vlastnosti sériových Transitů.

Na Rally Transitu upoutá nový přední nárazník a zadní spoiler, tyto prvky značí, že tento Transit je jen těžko srovnatelný s jiným. V interiéru najdeme bezpečnostní rám, skořepinová sedadla, sportovní volant. Nechybí závodní bezpečnostní pásy a hasící systém.

Výkony Rally Transitu jsou zabezpečeny upravenou verzí, z Transitu již známého motoru 2.4 Duratorq DI. Pohonná jednotka je vyladěna na 165 ks a nabízí 410 Nm točivého momentu. Velký výkon, ale zejména vysoký točivý moment, umožňují zrychlit Rally Transitu z 0 na 100 km/h za méně než 8 vteřin. Maximální rychlost 208 km/h je mezi „dodávkami“ také velmi neobvyklá.

Upravený výfukový systém, přepracované brzdy a snížený podvozek jsou nutnou součástí úprav Rally Transitu. Celkový dojem je dotvářen karoserií v barvách Ford Martini World Rally týmu.

Rally Transit je dobrým příkladem toho, že i automobil sloužící komerčním účelům, může mít výborné jízdní vlastnosti a nabízet vysoké výkony. Příznivcům této koncepce Fordu Transit nezbývá, než věřit, že se jednou dočkáme Transitu RS.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků