Ford Rally Transit

Na birminghamském autosalonu, na stánku společnosti Ford měl svou premiéru Ford Transit v barvách závodního týmu Ford Martini World Rally. Nejedná se však o servisní vozidlo určené pro závodní týmy...
Ford Rally Transit
Na birminghamském autosalonu, na stánku společnosti Ford měl svou premiéru Ford Transit v barvách závodního týmu Ford Martini World Rally. Nejedná se však o servisní vozidlo určené pro závodní týmy, ale o studii výkonného Transitu.

Ford Rally Transit byl vyroben ve spolupráci s Ford Racing a M-Sport. Rally Transit vznikl v limitované sérii o počtu jednoho vyrobeného kusu. Cílem Fordu je zdůraznit výkonové a jízdní vlastnosti sériových Transitů.

Na Rally Transitu upoutá nový přední nárazník a zadní spoiler, tyto prvky značí, že tento Transit je jen těžko srovnatelný s jiným. V interiéru najdeme bezpečnostní rám, skořepinová sedadla, sportovní volant. Nechybí závodní bezpečnostní pásy a hasící systém.

Výkony Rally Transitu jsou zabezpečeny upravenou verzí, z Transitu již známého motoru 2.4 Duratorq DI. Pohonná jednotka je vyladěna na 165 ks a nabízí 410 Nm točivého momentu. Velký výkon, ale zejména vysoký točivý moment, umožňují zrychlit Rally Transitu z 0 na 100 km/h za méně než 8 vteřin. Maximální rychlost 208 km/h je mezi „dodávkami“ také velmi neobvyklá.

Upravený výfukový systém, přepracované brzdy a snížený podvozek jsou nutnou součástí úprav Rally Transitu. Celkový dojem je dotvářen karoserií v barvách Ford Martini World Rally týmu.

Rally Transit je dobrým příkladem toho, že i automobil sloužící komerčním účelům, může mít výborné jízdní vlastnosti a nabízet vysoké výkony. Příznivcům této koncepce Fordu Transit nezbývá, než věřit, že se jednou dočkáme Transitu RS.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 56 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků