Ford Rally Transit

Na birminghamském autosalonu, na stánku společnosti Ford měl svou premiéru Ford Transit v barvách závodního týmu Ford Martini World Rally. Nejedná se však o servisní vozidlo určené pro závodní týmy...
Ford Rally Transit
Na birminghamském autosalonu, na stánku společnosti Ford měl svou premiéru Ford Transit v barvách závodního týmu Ford Martini World Rally. Nejedná se však o servisní vozidlo určené pro závodní týmy, ale o studii výkonného Transitu.

Ford Rally Transit byl vyroben ve spolupráci s Ford Racing a M-Sport. Rally Transit vznikl v limitované sérii o počtu jednoho vyrobeného kusu. Cílem Fordu je zdůraznit výkonové a jízdní vlastnosti sériových Transitů.

Na Rally Transitu upoutá nový přední nárazník a zadní spoiler, tyto prvky značí, že tento Transit je jen těžko srovnatelný s jiným. V interiéru najdeme bezpečnostní rám, skořepinová sedadla, sportovní volant. Nechybí závodní bezpečnostní pásy a hasící systém.

Výkony Rally Transitu jsou zabezpečeny upravenou verzí, z Transitu již známého motoru 2.4 Duratorq DI. Pohonná jednotka je vyladěna na 165 ks a nabízí 410 Nm točivého momentu. Velký výkon, ale zejména vysoký točivý moment, umožňují zrychlit Rally Transitu z 0 na 100 km/h za méně než 8 vteřin. Maximální rychlost 208 km/h je mezi „dodávkami“ také velmi neobvyklá.

Upravený výfukový systém, přepracované brzdy a snížený podvozek jsou nutnou součástí úprav Rally Transitu. Celkový dojem je dotvářen karoserií v barvách Ford Martini World Rally týmu.

Rally Transit je dobrým příkladem toho, že i automobil sloužící komerčním účelům, může mít výborné jízdní vlastnosti a nabízet vysoké výkony. Příznivcům této koncepce Fordu Transit nezbývá, než věřit, že se jednou dočkáme Transitu RS.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

dnes | Milan Lažanský
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků