Ford prodal rekordní počet vozů

Společnost Ford Motor Company s.r.o. má za sebou další prodejně mimořádně úspěšný měsíc. V listopadu totiž předala zákazníkům celkem 1001 nových vozů - a to je pro Ford rekord nejen tohoto roku, ale také tohoto století.

Český trh s novými osobními a lehkými užitkovými vozy je ve srovnání s loňskem stále o několik procentních bodů slabší, ale Ford patří k těm nemnoha značkám, které dokáží jít proti proudu a své prodeje stále zvyšovat. To už dokázal v několika posledních měsících, ovšem v rekordním listopadu přidal ještě něco navíc.

Po jedenáctém měsíci roku 2002 se totiž může ve srovnání s loňskem pochlubit zvýšením prodejů nejen v užitkových, ale nově i v osobních vozech. Tam dokázal letos za prvních deset měsíců zvýšit své prodeje o 3,6 procenta. Ještě lépe si vedl mezi užitkovými vozy, kde zvýšení činí 10,7 procenta. V souhrnném hodnocení osobních i lehkých užitkových vozů si tak Ford proti loňsku polepšil o 6,1 procenta.

Nejlepší výsledek mezi osobními vozy zaznamenal Ford Focus. Pro ten se za listopad rozhodlo 328 zákazníků. Za jedenáct měsíců Ford zatím prodal 2250 Focusů - a to ve srovnání s loňskem znamená 9,6 procent navíc. Focus přitom na českém trhu není žádným nováčkem: prodává se tu už čtyři roky, ale jeho prodeje stále stoupají. Velmi dobře si vedly i další modely, zejména Mondeo a Fiesta.

Mezi lehkými užitkovými vozy vévodí českému trhu už jedenáct let Ford Transit. Ten je zároveň nejen nejprodávanějším Fordem v ČR, ale také vůbec komerčně nejúspěšnějším užitkovým vozem na českém trhu napříč všemi kategoriemi. Transit si mezi letošním lednem a listopadem proti loňsku mimochodem polepšil o tučných 13,6 procent. Během rekordního listopadu přitom vyjelo na silnice 331 těchto vozů, za jedenáct měsíců pak zatím 2511.

Tisíc a jeden prodaný vůz znamená pro český Ford nejen rekord letošního roku, ale také rekord století a potvrzení stálého postupu značky na českém trhu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků