Ford prodal rekordní počet vozů

Společnost Ford Motor Company s.r.o. má za sebou další prodejně mimořádně úspěšný měsíc. V listopadu totiž předala zákazníkům celkem 1001 nových vozů - a to je pro Ford rekord nejen tohoto roku, ale také tohoto století.

Český trh s novými osobními a lehkými užitkovými vozy je ve srovnání s loňskem stále o několik procentních bodů slabší, ale Ford patří k těm nemnoha značkám, které dokáží jít proti proudu a své prodeje stále zvyšovat. To už dokázal v několika posledních měsících, ovšem v rekordním listopadu přidal ještě něco navíc.

Po jedenáctém měsíci roku 2002 se totiž může ve srovnání s loňskem pochlubit zvýšením prodejů nejen v užitkových, ale nově i v osobních vozech. Tam dokázal letos za prvních deset měsíců zvýšit své prodeje o 3,6 procenta. Ještě lépe si vedl mezi užitkovými vozy, kde zvýšení činí 10,7 procenta. V souhrnném hodnocení osobních i lehkých užitkových vozů si tak Ford proti loňsku polepšil o 6,1 procenta.

Nejlepší výsledek mezi osobními vozy zaznamenal Ford Focus. Pro ten se za listopad rozhodlo 328 zákazníků. Za jedenáct měsíců Ford zatím prodal 2250 Focusů - a to ve srovnání s loňskem znamená 9,6 procent navíc. Focus přitom na českém trhu není žádným nováčkem: prodává se tu už čtyři roky, ale jeho prodeje stále stoupají. Velmi dobře si vedly i další modely, zejména Mondeo a Fiesta.

Mezi lehkými užitkovými vozy vévodí českému trhu už jedenáct let Ford Transit. Ten je zároveň nejen nejprodávanějším Fordem v ČR, ale také vůbec komerčně nejúspěšnějším užitkovým vozem na českém trhu napříč všemi kategoriemi. Transit si mezi letošním lednem a listopadem proti loňsku mimochodem polepšil o tučných 13,6 procent. Během rekordního listopadu přitom vyjelo na silnice 331 těchto vozů, za jedenáct měsíců pak zatím 2511.

Tisíc a jeden prodaný vůz znamená pro český Ford nejen rekord letošního roku, ale také rekord století a potvrzení stálého postupu značky na českém trhu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků