Ford prodal rekordní počet vozů

Společnost Ford Motor Company s.r.o. má za sebou další prodejně mimořádně úspěšný měsíc. V listopadu totiž předala zákazníkům celkem 1001 nových vozů - a to je pro Ford rekord nejen tohoto roku, ale také tohoto století.

Český trh s novými osobními a lehkými užitkovými vozy je ve srovnání s loňskem stále o několik procentních bodů slabší, ale Ford patří k těm nemnoha značkám, které dokáží jít proti proudu a své prodeje stále zvyšovat. To už dokázal v několika posledních měsících, ovšem v rekordním listopadu přidal ještě něco navíc.

Po jedenáctém měsíci roku 2002 se totiž může ve srovnání s loňskem pochlubit zvýšením prodejů nejen v užitkových, ale nově i v osobních vozech. Tam dokázal letos za prvních deset měsíců zvýšit své prodeje o 3,6 procenta. Ještě lépe si vedl mezi užitkovými vozy, kde zvýšení činí 10,7 procenta. V souhrnném hodnocení osobních i lehkých užitkových vozů si tak Ford proti loňsku polepšil o 6,1 procenta.

Nejlepší výsledek mezi osobními vozy zaznamenal Ford Focus. Pro ten se za listopad rozhodlo 328 zákazníků. Za jedenáct měsíců Ford zatím prodal 2250 Focusů - a to ve srovnání s loňskem znamená 9,6 procent navíc. Focus přitom na českém trhu není žádným nováčkem: prodává se tu už čtyři roky, ale jeho prodeje stále stoupají. Velmi dobře si vedly i další modely, zejména Mondeo a Fiesta.

Mezi lehkými užitkovými vozy vévodí českému trhu už jedenáct let Ford Transit. Ten je zároveň nejen nejprodávanějším Fordem v ČR, ale také vůbec komerčně nejúspěšnějším užitkovým vozem na českém trhu napříč všemi kategoriemi. Transit si mezi letošním lednem a listopadem proti loňsku mimochodem polepšil o tučných 13,6 procent. Během rekordního listopadu přitom vyjelo na silnice 331 těchto vozů, za jedenáct měsíců pak zatím 2511.

Tisíc a jeden prodaný vůz znamená pro český Ford nejen rekord letošního roku, ale také rekord století a potvrzení stálého postupu značky na českém trhu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků