Ford přichází s novým komunikačním systémem Sync

Multimediální a komunikační systém je v mnohých dražších automobilech již samozřejmostí. Automobilka Audi má svůj Multi Media Interface, Chrysler pro změnu Infotaiment System a Mercedes zas nedávno ohlásil spolupráci se společností Apple při vývoji zcela nového systému. Automobilka Ford nyní přichází se systémem Sync, na kterém spolupracovala se společností Microsoft.

Velkou výhodou nového systému je jeho podpora různých zařízení. K této multimediální konzole se dá připojit téměř jakýkoli mobilní telefon nebo hudební přehrávač. Spojení bude zabezpečováno přes technologii Bluetooth nebo pomocí USB kabelu. Kromě standardního ovládání tlačítky zvládá nový systém i ovládaní hlasovými pokyny, které je prý skutečně propracované až do detailu.
 
Díky vstavěným USB 2,0 portům bude možné nejen listovat v obsahu zařízení, ale toto zařízení i přímo dobíjet. V době, kdy se dá téměř každý lepší MP3 přehrávač dobíjet tímto způsobem přes PC nás tato funkce nějak nepřekvapuje, ovšem v autě může být skutečně užitečná. Samozřejmostí je přehrávaní téměř všech hudebních formátů. Třešničkou na dortu je i možnost hlasitého přečtení SMS, které systém Sync nabízí. Čítaní české SMS anglicky mluvícím „robotem“ může být však poněkud komické, ale základní myšlenku textové zprávy určitě nebude problém pochopit.   
 
Dá se však očekávat, že nejlépe budou nový systém podporovat hlavně zařízení s operačním systémem Microsoft, a to i navzdory tomu, že s připojením by nemělo mít problém žádné zařízení disponující Bluetooth. Pomocí tohoto systému je také možné jednoduše provést upgrade software-u řídící jednotky a samotné konzole. Jazykové lokalizace jsou připraveny zatím tři, a to anglická, francouzská a španělská.
 
Uvidíme, ve kterých výbavách nových modelů se s tímto systémem budeme moci setkat a za jaký příplatek. Snad budou časem přidány i další jazyky, ve kterých bude umět systém komunikovat s uživateli.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků