Ford přichází s novým komunikačním systémem Sync

Multimediální a komunikační systém je v mnohých dražších automobilech již samozřejmostí. Automobilka Audi má svůj Multi Media Interface, Chrysler pro změnu Infotaiment System a Mercedes zas nedávno ohlásil spolupráci se společností Apple při vývoji zcela nového systému. Automobilka Ford nyní přichází se systémem Sync, na kterém spolupracovala se společností Microsoft.

Velkou výhodou nového systému je jeho podpora různých zařízení. K této multimediální konzole se dá připojit téměř jakýkoli mobilní telefon nebo hudební přehrávač. Spojení bude zabezpečováno přes technologii Bluetooth nebo pomocí USB kabelu. Kromě standardního ovládání tlačítky zvládá nový systém i ovládaní hlasovými pokyny, které je prý skutečně propracované až do detailu.
 
Díky vstavěným USB 2,0 portům bude možné nejen listovat v obsahu zařízení, ale toto zařízení i přímo dobíjet. V době, kdy se dá téměř každý lepší MP3 přehrávač dobíjet tímto způsobem přes PC nás tato funkce nějak nepřekvapuje, ovšem v autě může být skutečně užitečná. Samozřejmostí je přehrávaní téměř všech hudebních formátů. Třešničkou na dortu je i možnost hlasitého přečtení SMS, které systém Sync nabízí. Čítaní české SMS anglicky mluvícím „robotem“ může být však poněkud komické, ale základní myšlenku textové zprávy určitě nebude problém pochopit.   
 
Dá se však očekávat, že nejlépe budou nový systém podporovat hlavně zařízení s operačním systémem Microsoft, a to i navzdory tomu, že s připojením by nemělo mít problém žádné zařízení disponující Bluetooth. Pomocí tohoto systému je také možné jednoduše provést upgrade software-u řídící jednotky a samotné konzole. Jazykové lokalizace jsou připraveny zatím tři, a to anglická, francouzská a španělská.
 
Uvidíme, ve kterých výbavách nových modelů se s tímto systémem budeme moci setkat a za jaký příplatek. Snad budou časem přidány i další jazyky, ve kterých bude umět systém komunikovat s uživateli.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků