Ford přichází s novým komunikačním systémem Sync

Multimediální a komunikační systém je v mnohých dražších automobilech již samozřejmostí. Automobilka Audi má svůj Multi Media Interface, Chrysler pro změnu Infotaiment System a Mercedes zas nedávno ohlásil spolupráci se společností Apple při vývoji zcela nového systému. Automobilka Ford nyní přichází se systémem Sync, na kterém spolupracovala se společností Microsoft.

Velkou výhodou nového systému je jeho podpora různých zařízení. K této multimediální konzole se dá připojit téměř jakýkoli mobilní telefon nebo hudební přehrávač. Spojení bude zabezpečováno přes technologii Bluetooth nebo pomocí USB kabelu. Kromě standardního ovládání tlačítky zvládá nový systém i ovládaní hlasovými pokyny, které je prý skutečně propracované až do detailu.
 
Díky vstavěným USB 2,0 portům bude možné nejen listovat v obsahu zařízení, ale toto zařízení i přímo dobíjet. V době, kdy se dá téměř každý lepší MP3 přehrávač dobíjet tímto způsobem přes PC nás tato funkce nějak nepřekvapuje, ovšem v autě může být skutečně užitečná. Samozřejmostí je přehrávaní téměř všech hudebních formátů. Třešničkou na dortu je i možnost hlasitého přečtení SMS, které systém Sync nabízí. Čítaní české SMS anglicky mluvícím „robotem“ může být však poněkud komické, ale základní myšlenku textové zprávy určitě nebude problém pochopit.   
 
Dá se však očekávat, že nejlépe budou nový systém podporovat hlavně zařízení s operačním systémem Microsoft, a to i navzdory tomu, že s připojením by nemělo mít problém žádné zařízení disponující Bluetooth. Pomocí tohoto systému je také možné jednoduše provést upgrade software-u řídící jednotky a samotné konzole. Jazykové lokalizace jsou připraveny zatím tři, a to anglická, francouzská a španělská.
 
Uvidíme, ve kterých výbavách nových modelů se s tímto systémem budeme moci setkat a za jaký příplatek. Snad budou časem přidány i další jazyky, ve kterých bude umět systém komunikovat s uživateli.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků