Ford přemýšlí o pick-upu na základě Focusu. Nabídl by ho v Evropě?

Současná generace Focusu by se mohla podle některých zdrojů dočkat i varianty pick-up. Testování prototypů má začít co nevidět.

Informace o možné produkci malého pick-upu na základě Fordu Focus mají pocházet od jistých zdrojů ze samotné automobilky, kterých se chytil magazín Ford Authority. I když se tedy zatím pohybujeme na vlně spekulací, myšlenka produkce kompaktního pick-upu se nemusí zdát úplně nemožná. Již v minulosti Ford nabízel na některých trzích s korbou i variantu staré Fiesty.

Novinka má vycházet právě ze současné generace Focusu a velice pravděpodobně by tedy sdílela drtivé procento její techniky, samozřejmě kromě třeba zesílené zadní nápravy pro zvýšenou nosnost. Focus pick-up by poté mohl dostat jméno Courier a odkázat tak na obdobně střižený model dříve určený pro brazilský trh (viz galerie).

Ford si chce patentovat vyhřívání bezpečnostních pásů. Ocenili byste to?

Ford si chce patentovat vyhřívání bezpečnostních pásů. Ocenili byste to?

Prozatím se mluví o možném uvedení v roce 2021 a zdroje Ford Authority uvádí, že automobilka chce započít testování mul již v nejbližší době. Pochopitelně, v hierarchii pick-upů Fordu má Courier velikostně zastoupit místo pod novým Rangerem. Dosud ale není zřejmé, zda by takový model značka uvedla v Evropě. Na starém kontinentu přece jen nelze očekávat zrovna vysokou poptávku.

V USA si nicméně Ford již zaregistroval označení Courier. Jako nejpravděpodobnější průběh uvedení malého pick-upu se však jeví prvotní nasazení na trh Brazílie a Mexika, načež by se v případě zájmu model objevil také v prodeji v USA.

Ford otevřel nové vývojové centrum. 3D tiskem obohatí i nový Mustang GT500

Ford otevřel nové vývojové centrum. 3D tiskem obohatí i nový Mustang GT500

Na druhou stranu, jelikož dosud nebyl standardní Focus hatchback ani kombi uveden na americkém trhu, varianta malého pick-upu se může zdát tamním zákazníkům sympatičtější. Dalším využitím existující techniky by navíc Ford nemusel vidět v pick-upu přílišný risk, pokud by se mu nedařilo v prodejích.

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

včera | Vladimír Kadera | 54 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky