Ford přemýšlí o pick-upu na základě Focusu. Nabídl by ho v Evropě?

Současná generace Focusu by se mohla podle některých zdrojů dočkat i varianty pick-up. Testování prototypů má začít co nevidět.

Informace o možné produkci malého pick-upu na základě Fordu Focus mají pocházet od jistých zdrojů ze samotné automobilky, kterých se chytil magazín Ford Authority. I když se tedy zatím pohybujeme na vlně spekulací, myšlenka produkce kompaktního pick-upu se nemusí zdát úplně nemožná. Již v minulosti Ford nabízel na některých trzích s korbou i variantu staré Fiesty.

Novinka má vycházet právě ze současné generace Focusu a velice pravděpodobně by tedy sdílela drtivé procento její techniky, samozřejmě kromě třeba zesílené zadní nápravy pro zvýšenou nosnost. Focus pick-up by poté mohl dostat jméno Courier a odkázat tak na obdobně střižený model dříve určený pro brazilský trh (viz galerie).

Ford si chce patentovat vyhřívání bezpečnostních pásů. Ocenili byste to?

Ford si chce patentovat vyhřívání bezpečnostních pásů. Ocenili byste to?

Prozatím se mluví o možném uvedení v roce 2021 a zdroje Ford Authority uvádí, že automobilka chce započít testování mul již v nejbližší době. Pochopitelně, v hierarchii pick-upů Fordu má Courier velikostně zastoupit místo pod novým Rangerem. Dosud ale není zřejmé, zda by takový model značka uvedla v Evropě. Na starém kontinentu přece jen nelze očekávat zrovna vysokou poptávku.

V USA si nicméně Ford již zaregistroval označení Courier. Jako nejpravděpodobnější průběh uvedení malého pick-upu se však jeví prvotní nasazení na trh Brazílie a Mexika, načež by se v případě zájmu model objevil také v prodeji v USA.

Ford otevřel nové vývojové centrum. 3D tiskem obohatí i nový Mustang GT500

Ford otevřel nové vývojové centrum. 3D tiskem obohatí i nový Mustang GT500

Na druhou stranu, jelikož dosud nebyl standardní Focus hatchback ani kombi uveden na americkém trhu, varianta malého pick-upu se může zdát tamním zákazníkům sympatičtější. Dalším využitím existující techniky by navíc Ford nemusel vidět v pick-upu přílišný risk, pokud by se mu nedařilo v prodejích.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků