Ford přemýšlí o pick-upu na základě Focusu. Nabídl by ho v Evropě?

Současná generace Focusu by se mohla podle některých zdrojů dočkat i varianty pick-up. Testování prototypů má začít co nevidět.

Informace o možné produkci malého pick-upu na základě Fordu Focus mají pocházet od jistých zdrojů ze samotné automobilky, kterých se chytil magazín Ford Authority. I když se tedy zatím pohybujeme na vlně spekulací, myšlenka produkce kompaktního pick-upu se nemusí zdát úplně nemožná. Již v minulosti Ford nabízel na některých trzích s korbou i variantu staré Fiesty.

Novinka má vycházet právě ze současné generace Focusu a velice pravděpodobně by tedy sdílela drtivé procento její techniky, samozřejmě kromě třeba zesílené zadní nápravy pro zvýšenou nosnost. Focus pick-up by poté mohl dostat jméno Courier a odkázat tak na obdobně střižený model dříve určený pro brazilský trh (viz galerie).

Ford si chce patentovat vyhřívání bezpečnostních pásů. Ocenili byste to?

Ford si chce patentovat vyhřívání bezpečnostních pásů. Ocenili byste to?

Prozatím se mluví o možném uvedení v roce 2021 a zdroje Ford Authority uvádí, že automobilka chce započít testování mul již v nejbližší době. Pochopitelně, v hierarchii pick-upů Fordu má Courier velikostně zastoupit místo pod novým Rangerem. Dosud ale není zřejmé, zda by takový model značka uvedla v Evropě. Na starém kontinentu přece jen nelze očekávat zrovna vysokou poptávku.

V USA si nicméně Ford již zaregistroval označení Courier. Jako nejpravděpodobnější průběh uvedení malého pick-upu se však jeví prvotní nasazení na trh Brazílie a Mexika, načež by se v případě zájmu model objevil také v prodeji v USA.

Ford otevřel nové vývojové centrum. 3D tiskem obohatí i nový Mustang GT500

Ford otevřel nové vývojové centrum. 3D tiskem obohatí i nový Mustang GT500

Na druhou stranu, jelikož dosud nebyl standardní Focus hatchback ani kombi uveden na americkém trhu, varianta malého pick-upu se může zdát tamním zákazníkům sympatičtější. Dalším využitím existující techniky by navíc Ford nemusel vidět v pick-upu přílišný risk, pokud by se mu nedařilo v prodejích.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 23 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků