Ford představil v Detroitu čtyři koncepty

Detroitská autoshow chystá svým návštěvníkům jedno překvapení za druhým. Do neformálního závodu v představování koncepcí vstoupila rázně americká automobilka Ford. Ta se rozhodla v kontextu se svým původem nepředstavit jeden, ale hned několik studií svých automobilů.

Jako první byl odhalen koncept limuzíny 427. Svým názvem tento typicky americký vůz navazuje na úspěšného předchůdce z 60. let minulého století. Jeho futuristické křivky okořeněné tradičními americkými prvky v podobě blýskajících se chromových a   hliníkových částí činí z limuzíny od Fordu „zase jednou vzrušující, sofistikovaný a výkonný vůz.“

Klepněte pro větší obrázek

Hned dvě studie legendárního vozu Mustang následovaly 427. První z inovovaných rychlíků brázdících silnice od roku 1967 dostal elegantní stříbrný kabát a jméno Tungsten Silver coupé, druhý se oblékl do vyzývavé červené a nechal si říkat Redline Red Metallic convertible. Milovníci rychlých aut jistě ocení jejich sportovní srdce tvořené osmiválcem o objemu 4.6 l, s výkonem 400 k/293 kW.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Úctyhodnou přehlídku konceptů uzavírá multifunkční Freestyle FX. Tento elegantní vůz, postavený na nové platformě, vyniká především svou variabilitou. Jednoduše totiž dokáže být v jedné chvíli rodinným vozem se třemi řadami sedadel a o pár minut později prostorným pick-upem schopným převážet stavební materiál. Jistě se tak v případě sériové výroby stane miláčkem mnoha Američanů, kteří své opojení vozy podobného ražení dávají otevřeně a rádi najevo.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků