Ford představil v Detroitu čtyři koncepty

Detroitská autoshow chystá svým návštěvníkům jedno překvapení za druhým. Do neformálního závodu v představování koncepcí vstoupila rázně americká automobilka Ford. Ta se rozhodla v kontextu se svým původem nepředstavit jeden, ale hned několik studií svých automobilů.

Jako první byl odhalen koncept limuzíny 427. Svým názvem tento typicky americký vůz navazuje na úspěšného předchůdce z 60. let minulého století. Jeho futuristické křivky okořeněné tradičními americkými prvky v podobě blýskajících se chromových a   hliníkových částí činí z limuzíny od Fordu „zase jednou vzrušující, sofistikovaný a výkonný vůz.“

Klepněte pro větší obrázek

Hned dvě studie legendárního vozu Mustang následovaly 427. První z inovovaných rychlíků brázdících silnice od roku 1967 dostal elegantní stříbrný kabát a jméno Tungsten Silver coupé, druhý se oblékl do vyzývavé červené a nechal si říkat Redline Red Metallic convertible. Milovníci rychlých aut jistě ocení jejich sportovní srdce tvořené osmiválcem o objemu 4.6 l, s výkonem 400 k/293 kW.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Úctyhodnou přehlídku konceptů uzavírá multifunkční Freestyle FX. Tento elegantní vůz, postavený na nové platformě, vyniká především svou variabilitou. Jednoduše totiž dokáže být v jedné chvíli rodinným vozem se třemi řadami sedadel a o pár minut později prostorným pick-upem schopným převážet stavební materiál. Jistě se tak v případě sériové výroby stane miláčkem mnoha Američanů, kteří své opojení vozy podobného ražení dávají otevřeně a rádi najevo.

Klepněte pro větší obrázek

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků