Ford představil v Detroitu čtyři koncepty

Detroitská autoshow chystá svým návštěvníkům jedno překvapení za druhým. Do neformálního závodu v představování koncepcí vstoupila rázně americká automobilka Ford. Ta se rozhodla v kontextu se svým původem nepředstavit jeden, ale hned několik studií svých automobilů.

Jako první byl odhalen koncept limuzíny 427. Svým názvem tento typicky americký vůz navazuje na úspěšného předchůdce z 60. let minulého století. Jeho futuristické křivky okořeněné tradičními americkými prvky v podobě blýskajících se chromových a   hliníkových částí činí z limuzíny od Fordu „zase jednou vzrušující, sofistikovaný a výkonný vůz.“

Klepněte pro větší obrázek

Hned dvě studie legendárního vozu Mustang následovaly 427. První z inovovaných rychlíků brázdících silnice od roku 1967 dostal elegantní stříbrný kabát a jméno Tungsten Silver coupé, druhý se oblékl do vyzývavé červené a nechal si říkat Redline Red Metallic convertible. Milovníci rychlých aut jistě ocení jejich sportovní srdce tvořené osmiválcem o objemu 4.6 l, s výkonem 400 k/293 kW.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Úctyhodnou přehlídku konceptů uzavírá multifunkční Freestyle FX. Tento elegantní vůz, postavený na nové platformě, vyniká především svou variabilitou. Jednoduše totiž dokáže být v jedné chvíli rodinným vozem se třemi řadami sedadel a o pár minut později prostorným pick-upem schopným převážet stavební materiál. Jistě se tak v případě sériové výroby stane miláčkem mnoha Američanů, kteří své opojení vozy podobného ražení dávají otevřeně a rádi najevo.

Klepněte pro větší obrázek

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků