Ford potvrzuje elektrický pick-up F-150. V nabídce doplní již chystaný hybrid

Tradiční pick-up Ford F-150 se řadí mezi nejprodávanější vozy planety. Není tedy divu, že i pro něj plánuje automobilka plně elektrickou variantu hodnou budoucnosti.

Potvrzení Fordu o elektrifikaci jeho populární řady pick-upů F-150 jsme slyšeli již před pár lety. Tehdy ovšem automobilka zmiňovala příchod pouze hybridní varianty, a to nejpozději do roku 2020. Nyní ale Ford své plány dále rozšiřuje a F-150 čeká i zcela elektrická varianta. Vývoj potvrdil na detroitském autosalonu vedoucí Fordu pro globální trhy Jim Farley.

Trh s elektrickými pick-upy a celkově pracovními vozy se v USA kvapem rozjíždí a na starost si jej zatím berou malé začínající automobilky jako třeba Bollinger a Rivian. Není divu, že Ford nechce být pozadu a elektrický pohon plánuje nabídnout také u nejpopulárnějšího pick-upu v Americe. „Celou modelovou řadu F čeká elektrifikace – hybridní i čistě elektrická,“ prozradil Farley.

Elektrický pick-up Rivian R1T šokuje svět. Stovku dá za 3 vteřiny, utáhne až 5 tun

Elektrický pick-up Rivian R1T šokuje svět. Stovku dá za 3 vteřiny, utáhne až 5 tun

Dosud není jasné, zda Ford F-150 zvládne využít svou současnou platformu k zástavbě elektrického ústrojí včetně baterií, nebo se výrobce rozhodne jít cestou zcela nového základu. Každopádně ale bude Ford chtít zajistit dosavadní vlastnosti, odolnost a známou využitelnost pracovního pick-upu. Žádné detailní podrobnosti o technice hybridu či elektromobilu F-150 se však zatím na veřejnost nedostávají.

Elektrické a hybridní varianty řady F od Fordu pochopitelně doplní současné tradiční spalovací verze. Věrná základna fanoušků a zákazníků se tak nemusí strachovat a novými verzemi Ford akorát rozšíří již tak široké působení v kategorii pick-upů. S řadou F se značka každoročně dostává do tabulky nejprodávanějších vozů světa. Za minulý rok skončila druhá za Toyotou Corolla.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

včera | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků