Ford potvrzuje elektrický pick-up F-150. V nabídce doplní již chystaný hybrid

Tradiční pick-up Ford F-150 se řadí mezi nejprodávanější vozy planety. Není tedy divu, že i pro něj plánuje automobilka plně elektrickou variantu hodnou budoucnosti.

Potvrzení Fordu o elektrifikaci jeho populární řady pick-upů F-150 jsme slyšeli již před pár lety. Tehdy ovšem automobilka zmiňovala příchod pouze hybridní varianty, a to nejpozději do roku 2020. Nyní ale Ford své plány dále rozšiřuje a F-150 čeká i zcela elektrická varianta. Vývoj potvrdil na detroitském autosalonu vedoucí Fordu pro globální trhy Jim Farley.

Trh s elektrickými pick-upy a celkově pracovními vozy se v USA kvapem rozjíždí a na starost si jej zatím berou malé začínající automobilky jako třeba Bollinger a Rivian. Není divu, že Ford nechce být pozadu a elektrický pohon plánuje nabídnout také u nejpopulárnějšího pick-upu v Americe. „Celou modelovou řadu F čeká elektrifikace – hybridní i čistě elektrická,“ prozradil Farley.

Elektrický pick-up Rivian R1T šokuje svět. Stovku dá za 3 vteřiny, utáhne až 5 tun

Elektrický pick-up Rivian R1T šokuje svět. Stovku dá za 3 vteřiny, utáhne až 5 tun

Dosud není jasné, zda Ford F-150 zvládne využít svou současnou platformu k zástavbě elektrického ústrojí včetně baterií, nebo se výrobce rozhodne jít cestou zcela nového základu. Každopádně ale bude Ford chtít zajistit dosavadní vlastnosti, odolnost a známou využitelnost pracovního pick-upu. Žádné detailní podrobnosti o technice hybridu či elektromobilu F-150 se však zatím na veřejnost nedostávají.

Elektrické a hybridní varianty řady F od Fordu pochopitelně doplní současné tradiční spalovací verze. Věrná základna fanoušků a zákazníků se tak nemusí strachovat a novými verzemi Ford akorát rozšíří již tak široké působení v kategorii pick-upů. S řadou F se značka každoročně dostává do tabulky nejprodávanějších vozů světa. Za minulý rok skončila druhá za Toyotou Corolla.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků