Ford potvrzuje elektrický pick-up F-150. V nabídce doplní již chystaný hybrid

Tradiční pick-up Ford F-150 se řadí mezi nejprodávanější vozy planety. Není tedy divu, že i pro něj plánuje automobilka plně elektrickou variantu hodnou budoucnosti.

Potvrzení Fordu o elektrifikaci jeho populární řady pick-upů F-150 jsme slyšeli již před pár lety. Tehdy ovšem automobilka zmiňovala příchod pouze hybridní varianty, a to nejpozději do roku 2020. Nyní ale Ford své plány dále rozšiřuje a F-150 čeká i zcela elektrická varianta. Vývoj potvrdil na detroitském autosalonu vedoucí Fordu pro globální trhy Jim Farley.

Trh s elektrickými pick-upy a celkově pracovními vozy se v USA kvapem rozjíždí a na starost si jej zatím berou malé začínající automobilky jako třeba Bollinger a Rivian. Není divu, že Ford nechce být pozadu a elektrický pohon plánuje nabídnout také u nejpopulárnějšího pick-upu v Americe. „Celou modelovou řadu F čeká elektrifikace – hybridní i čistě elektrická,“ prozradil Farley.

Elektrický pick-up Rivian R1T šokuje svět. Stovku dá za 3 vteřiny, utáhne až 5 tun

Elektrický pick-up Rivian R1T šokuje svět. Stovku dá za 3 vteřiny, utáhne až 5 tun

Dosud není jasné, zda Ford F-150 zvládne využít svou současnou platformu k zástavbě elektrického ústrojí včetně baterií, nebo se výrobce rozhodne jít cestou zcela nového základu. Každopádně ale bude Ford chtít zajistit dosavadní vlastnosti, odolnost a známou využitelnost pracovního pick-upu. Žádné detailní podrobnosti o technice hybridu či elektromobilu F-150 se však zatím na veřejnost nedostávají.

Elektrické a hybridní varianty řady F od Fordu pochopitelně doplní současné tradiční spalovací verze. Věrná základna fanoušků a zákazníků se tak nemusí strachovat a novými verzemi Ford akorát rozšíří již tak široké působení v kategorii pick-upů. S řadou F se značka každoročně dostává do tabulky nejprodávanějších vozů světa. Za minulý rok skončila druhá za Toyotou Corolla.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků