Ford potvrzuje elektrický pick-up F-150. V nabídce doplní již chystaný hybrid

Tradiční pick-up Ford F-150 se řadí mezi nejprodávanější vozy planety. Není tedy divu, že i pro něj plánuje automobilka plně elektrickou variantu hodnou budoucnosti.

Potvrzení Fordu o elektrifikaci jeho populární řady pick-upů F-150 jsme slyšeli již před pár lety. Tehdy ovšem automobilka zmiňovala příchod pouze hybridní varianty, a to nejpozději do roku 2020. Nyní ale Ford své plány dále rozšiřuje a F-150 čeká i zcela elektrická varianta. Vývoj potvrdil na detroitském autosalonu vedoucí Fordu pro globální trhy Jim Farley.

Trh s elektrickými pick-upy a celkově pracovními vozy se v USA kvapem rozjíždí a na starost si jej zatím berou malé začínající automobilky jako třeba Bollinger a Rivian. Není divu, že Ford nechce být pozadu a elektrický pohon plánuje nabídnout také u nejpopulárnějšího pick-upu v Americe. „Celou modelovou řadu F čeká elektrifikace – hybridní i čistě elektrická,“ prozradil Farley.

Elektrický pick-up Rivian R1T šokuje svět. Stovku dá za 3 vteřiny, utáhne až 5 tun

Elektrický pick-up Rivian R1T šokuje svět. Stovku dá za 3 vteřiny, utáhne až 5 tun

Dosud není jasné, zda Ford F-150 zvládne využít svou současnou platformu k zástavbě elektrického ústrojí včetně baterií, nebo se výrobce rozhodne jít cestou zcela nového základu. Každopádně ale bude Ford chtít zajistit dosavadní vlastnosti, odolnost a známou využitelnost pracovního pick-upu. Žádné detailní podrobnosti o technice hybridu či elektromobilu F-150 se však zatím na veřejnost nedostávají.

Elektrické a hybridní varianty řady F od Fordu pochopitelně doplní současné tradiční spalovací verze. Věrná základna fanoušků a zákazníků se tak nemusí strachovat a novými verzemi Ford akorát rozšíří již tak široké působení v kategorii pick-upů. S řadou F se značka každoročně dostává do tabulky nejprodávanějších vozů světa. Za minulý rok skončila druhá za Toyotou Corolla.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

včera | Jan Mička | 47 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků