Ford pomáhá nevidomým vidět krajinu při cestování. Rozvibruje jejich okno

Ford přichází se zajímavou technologií, která by mohla zpříjemnit cestování autem nevidomým.

Koukat při cestování autem z okna na ubíhající krajinu je už samo o sobě zážitek, zejména pokud jedete skrze opravdu nádherná místa na světě. Ne všichni ale mají možnost tento pocit zažít. Ford se proto rozhodl nevidomým pasažérům zážitek z cestování autem trochu zpříjemnit a přiblížit. Představuje zajímavý přístroj, který pohled na krajinu venku zprostředkuje hmatem.

Zájem o Mustang Mach-E je vysoký. Ford dýchá Tesle na záda na jejím domácím území

Zájem o Mustang Mach-E je vysoký. Ford dýchá Tesle na záda na jejím domácím území

Automobilka se pustila do spolupráce s italskou společností Aedo, která vytváří pomůcky pro nevidomé, a vyvinula zařízení Feel The View, které doslova rozvibruje okno vozu, aby pasažér mohl krajinu alespoň cítit hmatem.

Zařízení je připevněno na vnitřní straně okna a po zmačknutí tlačítka vyfotí krajinu venku. Obrázek poté systém převede do černobílé, monochromatické fotky, k jejímž odstínům přiřadí jednu z 255 úrovní vibrace. Ve výsledku tak může nevidomý cítit jednotlivé přechody krajiny, hloubku scenérie či vrcholky hor pouhým hmatem prstu.

Ford našel využití pro odpad z pražené kávy. Spojil se kvůli tomu s McDonald’s

Ford našel využití pro odpad z pražené kávy. Spojil se kvůli tomu s McDonald’s

Ford celou funkci zařízení hezky zobrazuje na videu níže. K systému je pak synchronizován i audio pomocník, který na základě klíčových slov dokáže pasažérům ještě blíže popsat, jaká krajina se za oknem nachází, a tedy ještě vylepšit představu nevidomého o okolním světě.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

včera | Vladimír Kadera | 65 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 10 příspěvků