Ford plánuje sourozence Mustangu Mach-E. Elektrický crossover použije platformu VW

Vlastně bez překvapení se nyní objevují informace, že by Ford mohl pracovat na dalším členovi rodiny Mustangů po vzoru novinky Mach-E.

Nové elektrické SUV Mustang Mach-E je podle Fordu nejnovějším členem samostatné rodiny Mustangů. Takto o novince mluvil Ford během její premiéry, tudíž zřejmě není překvapením, že tuto rodinu by chtěla automobilka dále rozšířit. A jak jinak, než o cosi menším elektrickým crossoverem. Informace přináší britský Auto Express.

Ford Mustang Mach-E oficiálně: Má dva kufry, dojezd 600 km, známe i české ceny

Ford Mustang Mach-E oficiálně: Má dva kufry, dojezd 600 km, známe i české ceny

Zajímavostí je, že Ford podle všeho plánuje využit platformu MEB pro elektromobily od VW. I když se to může zdát překvapivé, domluvu o sdílení platforem mezi sebou obě automobilky oznámily už letos v létě. Podobně má i nová generace pick-upu Amarok využít platformu Fordu Ranger.

Tento krok jde Fordu na ruku hlavně díky výhledu snadnějšího proniknutí do masové výroby elektromobilů. Na platformě MEB by chtěl v následujících šesti letech prodat v Evropě přes 600.000 vozů. A lze předpokládat, že součástí těchto čísel bude právě sourozenec Mustangu Mach-E. O druhém elektromobilu na základě MEB už ale Ford také diskutuje.

VW možná vyřešil hlavní nevýhodu elektromobilů. Umožní nabíjení kdekoliv

VW možná vyřešil hlavní nevýhodu elektromobilů. Umožní nabíjení kdekoliv

Mezi Fordem a Volkswagenem prý v tuto chvíli probíhají rovněž jednání o možných změnách v řešení platformy MEB. Na základě by chtěl totiž Ford podle dostupných informací vytvořit i sportovnější model s delší přední kapotou a dynamickým profilem. Máme tedy od Fordu čekat i sportovní elektrické kupé?

Každopádně také v případě menšího elektrického crossoveru mluvil evropský šéfdesignér Fordu Murat Gueler o podstatně rozdílném profilu vůči Mustangu Mach-E. I menší novinka by si pak udržela jméno Mustang. Jednoduše jsme v době, kdy už toto legendární jméno nebude pouze synonymem pro silné americké kupé.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

12.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků