Ford plánuje sourozence Mustangu Mach-E. Elektrický crossover použije platformu VW

Vlastně bez překvapení se nyní objevují informace, že by Ford mohl pracovat na dalším členovi rodiny Mustangů po vzoru novinky Mach-E.

Nové elektrické SUV Mustang Mach-E je podle Fordu nejnovějším členem samostatné rodiny Mustangů. Takto o novince mluvil Ford během její premiéry, tudíž zřejmě není překvapením, že tuto rodinu by chtěla automobilka dále rozšířit. A jak jinak, než o cosi menším elektrickým crossoverem. Informace přináší britský Auto Express.

Ford Mustang Mach-E oficiálně: Má dva kufry, dojezd 600 km, známe i české ceny

Ford Mustang Mach-E oficiálně: Má dva kufry, dojezd 600 km, známe i české ceny

Zajímavostí je, že Ford podle všeho plánuje využit platformu MEB pro elektromobily od VW. I když se to může zdát překvapivé, domluvu o sdílení platforem mezi sebou obě automobilky oznámily už letos v létě. Podobně má i nová generace pick-upu Amarok využít platformu Fordu Ranger.

Tento krok jde Fordu na ruku hlavně díky výhledu snadnějšího proniknutí do masové výroby elektromobilů. Na platformě MEB by chtěl v následujících šesti letech prodat v Evropě přes 600.000 vozů. A lze předpokládat, že součástí těchto čísel bude právě sourozenec Mustangu Mach-E. O druhém elektromobilu na základě MEB už ale Ford také diskutuje.

VW možná vyřešil hlavní nevýhodu elektromobilů. Umožní nabíjení kdekoliv

VW možná vyřešil hlavní nevýhodu elektromobilů. Umožní nabíjení kdekoliv

Mezi Fordem a Volkswagenem prý v tuto chvíli probíhají rovněž jednání o možných změnách v řešení platformy MEB. Na základě by chtěl totiž Ford podle dostupných informací vytvořit i sportovnější model s delší přední kapotou a dynamickým profilem. Máme tedy od Fordu čekat i sportovní elektrické kupé?

Každopádně také v případě menšího elektrického crossoveru mluvil evropský šéfdesignér Fordu Murat Gueler o podstatně rozdílném profilu vůči Mustangu Mach-E. I menší novinka by si pak udržela jméno Mustang. Jednoduše jsme v době, kdy už toto legendární jméno nebude pouze synonymem pro silné americké kupé.

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 13 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků