Ford plánuje snížit emise svých vozů o 30 procent

Představitelé automobilky Ford ohlásili, že se zavazují snížit emise škodlivin do konce roku 2020 u svých vozů až o 30 procent. Automobilka se totiž spoléhá, že svým „ekologickým vystupováním“ na americkém a evropském trhu na sebe upoutá pozornost a přitáhne si nové zákazníky. Za vším je ale třeba v prvé řadě hledat peníze a až potom myslet na nějakou „úpřímnou ekologii“.

Nejnovější informace totiž hrají do karet mnoha akcionářům automobilky Fordu, kteří investují také do různých ekologických projektů. Největším z akcionářů je investiční skupina Interfaith Center, spravující více než miliardu dolarů ve společnostech vyvíjejících hybridní technologie. 

Paranoia? Možná, „přátelé země“ země totiž argumentují tím, že automobilka beztak jen mlží, protože do roku 2020 bude muset emise bez ohledu a cokoli kvůli limitům, které do té doby vstoupí v platnost.
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků