Ford plánuje snížit emise svých vozů o 30 procent

Představitelé automobilky Ford ohlásili, že se zavazují snížit emise škodlivin do konce roku 2020 u svých vozů až o 30 procent. Automobilka se totiž spoléhá, že svým „ekologickým vystupováním“ na americkém a evropském trhu na sebe upoutá pozornost a přitáhne si nové zákazníky. Za vším je ale třeba v prvé řadě hledat peníze a až potom myslet na nějakou „úpřímnou ekologii“.

Nejnovější informace totiž hrají do karet mnoha akcionářům automobilky Fordu, kteří investují také do různých ekologických projektů. Největším z akcionářů je investiční skupina Interfaith Center, spravující více než miliardu dolarů ve společnostech vyvíjejících hybridní technologie. 

Paranoia? Možná, „přátelé země“ země totiž argumentují tím, že automobilka beztak jen mlží, protože do roku 2020 bude muset emise bez ohledu a cokoli kvůli limitům, které do té doby vstoupí v platnost.
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků