Ford plánuje snížit emise svých vozů o 30 procent

Představitelé automobilky Ford ohlásili, že se zavazují snížit emise škodlivin do konce roku 2020 u svých vozů až o 30 procent. Automobilka se totiž spoléhá, že svým „ekologickým vystupováním“ na americkém a evropském trhu na sebe upoutá pozornost a přitáhne si nové zákazníky. Za vším je ale třeba v prvé řadě hledat peníze a až potom myslet na nějakou „úpřímnou ekologii“.

Nejnovější informace totiž hrají do karet mnoha akcionářům automobilky Fordu, kteří investují také do různých ekologických projektů. Největším z akcionářů je investiční skupina Interfaith Center, spravující více než miliardu dolarů ve společnostech vyvíjejících hybridní technologie. 

Paranoia? Možná, „přátelé země“ země totiž argumentují tím, že automobilka beztak jen mlží, protože do roku 2020 bude muset emise bez ohledu a cokoli kvůli limitům, které do té doby vstoupí v platnost.
Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků