Ford plánuje snížit emise svých vozů o 30 procent

Představitelé automobilky Ford ohlásili, že se zavazují snížit emise škodlivin do konce roku 2020 u svých vozů až o 30 procent. Automobilka se totiž spoléhá, že svým „ekologickým vystupováním“ na americkém a evropském trhu na sebe upoutá pozornost a přitáhne si nové zákazníky. Za vším je ale třeba v prvé řadě hledat peníze a až potom myslet na nějakou „úpřímnou ekologii“.

Nejnovější informace totiž hrají do karet mnoha akcionářům automobilky Fordu, kteří investují také do různých ekologických projektů. Největším z akcionářů je investiční skupina Interfaith Center, spravující více než miliardu dolarů ve společnostech vyvíjejících hybridní technologie. 

Paranoia? Možná, „přátelé země“ země totiž argumentují tím, že automobilka beztak jen mlží, protože do roku 2020 bude muset emise bez ohledu a cokoli kvůli limitům, které do té doby vstoupí v platnost.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků