Ford plánuje novou továrnu. Bude stát u nás?

Je to zhruba rok, co vedení evropské divize Fordu oznámilo, že zvažuje výstavbu nového výrobního závodu, který by měl stát ve střední nebo východní Evropě. Závod, který by měl vyrábět hlavně vozy pro tyto trhy, by se vyznačoval hlavně levnou pracovní silou, což by snížilo náklady na výrobu. Nový závod by navíc umožnil uzavřít jeden ze stávajících.

V širším okruhu kandidátských zemí je i Česká republika. Mezi další možné lokality patří Slovensko, Rumunsko, Bulharsko a Chorvatsko.

Dle neoficiálních informací se Fordu nejvíce zamlouvá Slovensko, ale proti této variantě hovoří fakt, že na tomto území již stojí několik velkých automobilek a Ford by se tak mohl potýkat s nedostatkem pracovních sil. Na druhou stranu Ford již jeden závod na Slovensku má a to nedaleko Košic, kde vyrábí spolu se společností Getrag převodovky.

Horkým kandidátem je i zmíněné Rumunsko, kde v současnosti Ford jedná o odkoupení bývalého závodu automobilky Daewoo. Pokud by se tak skutečně stalo, Ford by nemusel příliš investovat do nových prostorů a řádně by tak ušetřil čas.

Ford se k tomuto tématu prozatím oficiálně nevyjádřil a tak nezbývá, než vyčkat, jak vše dopadne.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků