Ford otevírá knihu pro další zájemce o supersport GT. Vznikne ještě 500 kusů

Zájemci o Ford GT, kteří ve striktním výběrovém řízení nedostali možnost vlastnit jeden z 500 kusů amerického supersportu, by měli zbystřit. Ford totiž znovu otevře knihu zakázek a nového majitele si najde dalších 500 nových vozů.

Nejde přitom o zrovna novou zprávu. Tento plán oznámil Ford již v roce 2016, když poprvé spustil výběrové řízení na vlastnictví nového GT. Po dvou letech se tak možnost zakoupení limitovaného supersportu objevuje znovu. A znovu taky automobilka vyrobí jen 500 kusů.

Nový proces výběru majitelů odstartuje na konci letoška. Ford si však opět zajistí, aby jeho vrchol techniky skončil v rukách opravdových fanoušků a ne překupníků.

Ford Mustang Shelby GT350 má po faceliftu. Tvář si nechal původní

Ford Mustang Shelby GT350 má po faceliftu. Tvář si nechal původní

Stejně jako u první série nového GT totiž značka vybere pětistovku zájemců, kteří budou dělat Fordu dobré jméno, propagovat svůj vůz a výrobce na sociálních sítích, auto používat náležitým způsobem a jednoduše se stanou takzvanými „ambasadory“ společnosti Ford. Součástí kupní smlouvy pak bude nařízení zakazující vůz během prvních 24 měsíců vlastnictví prodat.

Některé majitele ovšem tento zákaz přesto nezastavil a svůj exkluzivní supersport v ceně asi 10,2 milionu korun stejně prodali s velkým ziskem dále. Ford toto porušení smlouvy nakonec úspěšně řešil dokonce u soudu.

Na nové Bronco čekat nemusíte. Klasiku s V8 z Mustangu vám postaví Icon

Na nové Bronco čekat nemusíte. Klasiku s V8 z Mustangu vám postaví Icon

Každopádně můžeme být rádi, že se na světě objeví dalších 500 kousků tohoto unikátu. Šance spatřit jeden naživo se tak zase zvyšuje.

Jen pro oživení paměti, supersportovní silniční GT vychází ze závodní varianty, která ve své třídě vyhrála v roce 2016 slavný závod 24 hodin Le Mans. Auto se pyšní monokokem z karbonových vláken, integrovaným ocelovým bezpečnostním rámem a hlinikovými strukturami. Přeplňovaný 3,5litrový šestiválec produkuje 650 koní (478 kW) a 745 Nm točivého momentu. Maximální rychlost GT je 347 km/h a z klidu na 100 km/h zrychlí za 2,9 sekundy.

TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků
První jízda: Range Rover Velar SVA. Pětilitrový V8 jako střed vašeho vesmíru

Range Rover Velar SVA (první svezení)

Do vymazleného Range Roveru Velar nacpali inženýři divize SVO svůj klasický osmiválec a na silnicích nad Barcelonou se nás snažili přesvědčit, proč tento recept dává smysl. Dobrá, přesvědčovat nás zrovna nemuseli…

10.  6.  2019 | Daniel Fuglevič | 11 příspěvků