Ford otevírá knihu pro další zájemce o supersport GT. Vznikne ještě 500 kusů

Zájemci o Ford GT, kteří ve striktním výběrovém řízení nedostali možnost vlastnit jeden z 500 kusů amerického supersportu, by měli zbystřit. Ford totiž znovu otevře knihu zakázek a nového majitele si najde dalších 500 nových vozů.

Nejde přitom o zrovna novou zprávu. Tento plán oznámil Ford již v roce 2016, když poprvé spustil výběrové řízení na vlastnictví nového GT. Po dvou letech se tak možnost zakoupení limitovaného supersportu objevuje znovu. A znovu taky automobilka vyrobí jen 500 kusů.

Nový proces výběru majitelů odstartuje na konci letoška. Ford si však opět zajistí, aby jeho vrchol techniky skončil v rukách opravdových fanoušků a ne překupníků.

Ford Mustang Shelby GT350 má po faceliftu. Tvář si nechal původní

Ford Mustang Shelby GT350 má po faceliftu. Tvář si nechal původní

Stejně jako u první série nového GT totiž značka vybere pětistovku zájemců, kteří budou dělat Fordu dobré jméno, propagovat svůj vůz a výrobce na sociálních sítích, auto používat náležitým způsobem a jednoduše se stanou takzvanými „ambasadory“ společnosti Ford. Součástí kupní smlouvy pak bude nařízení zakazující vůz během prvních 24 měsíců vlastnictví prodat.

Některé majitele ovšem tento zákaz přesto nezastavil a svůj exkluzivní supersport v ceně asi 10,2 milionu korun stejně prodali s velkým ziskem dále. Ford toto porušení smlouvy nakonec úspěšně řešil dokonce u soudu.

Na nové Bronco čekat nemusíte. Klasiku s V8 z Mustangu vám postaví Icon

Na nové Bronco čekat nemusíte. Klasiku s V8 z Mustangu vám postaví Icon

Každopádně můžeme být rádi, že se na světě objeví dalších 500 kousků tohoto unikátu. Šance spatřit jeden naživo se tak zase zvyšuje.

Jen pro oživení paměti, supersportovní silniční GT vychází ze závodní varianty, která ve své třídě vyhrála v roce 2016 slavný závod 24 hodin Le Mans. Auto se pyšní monokokem z karbonových vláken, integrovaným ocelovým bezpečnostním rámem a hlinikovými strukturami. Přeplňovaný 3,5litrový šestiválec produkuje 650 koní (478 kW) a 745 Nm točivého momentu. Maximální rychlost GT je 347 km/h a z klidu na 100 km/h zrychlí za 2,9 sekundy.

TEST Fiat 500 1.2 8v Collezione: Jen mu zkuste odolat!

Fiat 500 1.2 8v Collezione

Pětistovka oslavila v loňském roce šedesátiny. Fiat se ale výrobou nejrůznějších speciálních a limitovaných verzí vytrvale stará o to, aby novodobá generace nezestárla ani o den.

včera | Jan Mička | 20 příspěvků
TEST BMW M140i: Dokonalost odsouzená k záhubě

BMW M140i

Pokud toužíte po nejlepším ostrém hatchbacku na trhu, zapomeňte na Civic Type-R nebo Golf R. Chtějte M140i s manuálem a samosvorem a peněz nelitujte. Tohle je poslední příležitost k nákupu.

23.  9.  2018 | Miro Mihálik | 31 příspěvků
Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

18.  9.  2018 | Milan Lažanský | 26 příspěvků