Ford opět láká na Mustangem inspirovaný elektrický crossover. Jak ho pojmenuje?

Opravdu to přijde. Na Mustangem inspirovaný elektrický crossover nás nyní Ford láká další oficiální upoutávkou.

Inspirovat nový elektrický crossover legendárním sporťákem Mustang zřejmě přijde řadě lidi a fanouškům Fordu jako naprosté kacířství, nicméně automobilka si tento krok nenechal vymluvit. Ačkoliv tedy nakonec vyvrátila pojmenování nového modelu Mach 1 (právě s odkazem na známý Mustang), crossoveru s designovými prvky americké legendy se tak či onak dočkáme.

A dočkáme se už 18. listopadu, kdy Ford plánuje odhalení svého počinu. Na elektrický crossover nyní láká další upoutávkou, která ovšem nic víc než nakreslené linie vozu a práci na hliněném modelu neukazuje. Samotné datum pak předchází autosalonu v Los Angeles, takže lze očekávat, že živá premiéra proběhne právě tam.

Takto vypadá nejlevnější Ford Puma v ČR. Dobrá cena mu ale dlouho nevydrží

Takto vypadá nejlevnější Ford Puma v ČR. Dobrá cena mu ale dlouho nevydrží

Do světa elektromobilů se nyní pouští čím dále více větších automobilek, které dosud s čistě elektrickými modely otálely. Stejně jako u Mazdy tak půjde v případě Fordu o jeho první od základu navržené elektrické auto určené pro masovou produkci. O samotné technice modelu však dosud nevíme vůbec nic.

Co se týče jména, po zavržení přímého odkazu ve formě Mach 1 (od fanoušků se Ford dočkal vlny nevole) se nadále mluví o možnosti Mach-E. Spekuluje se rovněž o oživení některého jména z historie Fordu – tímto směrem se už vydala i nová Puma. Objevují se tedy nápady přivést zpět jména jako Maverick či Falcon.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků