Ford omladil modely Galaxy a S-Max. Velké rodinné MPV je nyní i v luxusní výbavě

V S-Maxu a Galaxy nyní najdete i elektronicky nastavitelná sedadla v osmnácti směrech, která otestovali doktoři pro co nejmenší bolest zad při dlouhém cestování.

Je dobře, že automobilky ještě nezapomínají na velkoprostorové rodinné vozy. Jejich počet na trhu sice řídne, ale své poslední slovo naštěstí ještě neřekly. V rámci modelové péče se tak Ford zaměřil právě na ně a modernizoval modely Galaxy a S-Max. Možná je to ale naposledy.

Všechny stupně výbav nyní dostanou po vzoru nového Mondea přepracovanou přední masku. Vůbec poprvé se nyní u rodinného MPV Galaxy objevuje luxusní linie Vignale. Ta k nové přední masce přidává i chromované doplňky a lemování.

Ford chce nahradit Mondeo crossoverem. Zaniknou i Galaxy a S-Max

Ford chce nahradit Mondeo crossoverem. Zaniknou i Galaxy a S-Max

Přístrojová deska je potažená kůží, stejně jako středová konzole. Detaily interiéru, jako rámování výdechů ventilace nebo kliky dveří, jsou vyrobeny z hliníku. Mezi funkce prémiové výbavy se řadí vyhřívaný volant nebo vyhřívaná a odvětrávaná masážní sedadla s paměťovou funkcí.

Oba modely pak dostávají i funkci FordPass Connect, která posádce zprostředkuje 4G wi-fi připojení nebo dokáže přes mobilní aplikaci ovládat některé funkce auta. K výbavě Titanium se nyní váže i nový design 17- a 18palcových kol. Nového designu se ale dočkaly i příplatkové devatenáctky.

TEST Ford Mondeo 2.0 Hybrid iVCT: Překvapivě dobrý, přesto musí odejít

TEST Ford Mondeo 2.0 Hybrid iVCT: Překvapivě dobrý, přesto musí odejít

Situace pod kapotou vypadá následovně: dvoulitrový turbodiesel je k mání ve třech výkonových variantách. Nejslabší (110 kW/150 koní) je spárovaný se šestistupňovou manuální převodovkou. Verze o výkon 140 a 177 kW jsou spárovány s osmistupňovým automatem.

Jednotka s výkonem 140 kW se dá objednat i s pohonem všech kol (momentálně za příplatek 50.000 Kč). O osudu zážehového motoru 1.5 EcoBoost zatím nejsou žádné zprávy. Podle všeho se ale odporoučí. Ford Galaxy a S-Max pro modelový rok 2020 je již možné objednávat.

TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 101 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Ostré Fordy Focus ST poprvé na českých silnicích: Ty to nabij a já vystřelím!

Ford Focus ST (první svezení)

Dva motory? Dvě verze karoserie? Ale kdepak. Dvě zcela odlišná auta! Jedno je příjemný společník pro dlouhé cestování, to druhé snese porovnání s nejlepšími.

8.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků