Ford nehodlá prodat svou luxusní značku Jaguar

Před pár dny jsme vám přinesli zprávu, že francouzský Renault zvažuje oslovit americký Ford s nabídkou na odkoupení britského Jaguaru (celá zpráva). Dle posledního vyjádření šéfa evropské divize Fordu, Lewise Bootha, ale není Jaugar na prodej a Ford ani nepřistoupí na případná jednání. Dále podotkl, že celá evropská divize Fordu je na vzestupu, a tak by odprodej jedné z části nebylo rozumné.

Nejen v automobilovém businessu ale platí "nikdy neříkej nikdy" a již mnohokrát se stalo, že to co bylo jeden den nemyslitelné, druhý den bylo skutečností. Těžko tedy říci, zda si bude Ford stát za svým prohlášením nebo nakonec proběhnou alespoň nějaká jednání.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků