Ford nečekaně vykázal zisk

Americký koncern Ford nečekaně vykázal po více než dvou ztrátových letech zisk ve výši 750 mil. dolarů (přibližně 16,5 mld. Kč). Jedná se ovšem o výsledek za druhé čtvrtletí roku, do kterého se započítaly i zcela nestandardní příjmy.

Ford totiž získal přes 440 mil. dolarů za automobilku Aston Martin a díky velkému omezení nákladů, restrukturalizaci a propouštění došlo i ke snížení nákladů a tedy i zvýšení zisku.

Nicméně není to jen tím. Koncern jako celek pracoval ve druhém čtvrtletí s tržbami ve výši 44,2 mld. dolarů, což představuje meziroční růst o slušných 5,6 procenta. Fordu se navíc začalo dařit i na domácím americkém trhu, kde dokázal po delší době opět navýšit tržní podíl.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků