Ford nečekaně vykázal zisk

Americký koncern Ford nečekaně vykázal po více než dvou ztrátových letech zisk ve výši 750 mil. dolarů (přibližně 16,5 mld. Kč). Jedná se ovšem o výsledek za druhé čtvrtletí roku, do kterého se započítaly i zcela nestandardní příjmy.

Ford totiž získal přes 440 mil. dolarů za automobilku Aston Martin a díky velkému omezení nákladů, restrukturalizaci a propouštění došlo i ke snížení nákladů a tedy i zvýšení zisku.

Nicméně není to jen tím. Koncern jako celek pracoval ve druhém čtvrtletí s tržbami ve výši 44,2 mld. dolarů, což představuje meziroční růst o slušných 5,6 procenta. Fordu se navíc začalo dařit i na domácím americkém trhu, kde dokázal po delší době opět navýšit tržní podíl.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 21 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky