Ford nečekaně vykázal zisk

Americký koncern Ford nečekaně vykázal po více než dvou ztrátových letech zisk ve výši 750 mil. dolarů (přibližně 16,5 mld. Kč). Jedná se ovšem o výsledek za druhé čtvrtletí roku, do kterého se započítaly i zcela nestandardní příjmy.

Ford totiž získal přes 440 mil. dolarů za automobilku Aston Martin a díky velkému omezení nákladů, restrukturalizaci a propouštění došlo i ke snížení nákladů a tedy i zvýšení zisku.

Nicméně není to jen tím. Koncern jako celek pracoval ve druhém čtvrtletí s tržbami ve výši 44,2 mld. dolarů, což představuje meziroční růst o slušných 5,6 procenta. Fordu se navíc začalo dařit i na domácím americkém trhu, kde dokázal po delší době opět navýšit tržní podíl.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků