Ford navyšuje výrobu šestistupňových převodovek

Definitivní konec menšímu počtu rychlostních stupňů, než je šest, mají přinést investice do výrobních závodů převodovek americké automobilky Ford. Ta chce převodovky s tímto počtem rychlostních stupňů instalovat do více než 98 procent svých vozů, které se vyrobí v závodech v severní Americe.

Do konce příštího roku se tak má i díky investicím ve výši 660 mil. dolarů zvýšit produkce o sto procent na zhruba 1,3 mil. kusů ročně.

Automobilka ve svých vozech postupně nahradí starší pětistupňové převodovky, které jsou v USA poměrně oblíbené, ale na druhou stranu vykazují až o 6 procent vyšší spotřebu než šestistupňové. Ty mohou lépe využít možností motoru díky většímu počtu rychlostních stupňů, což se projevuje právě na nižší spotřebě a také lepší dynamice.

Automobilka chce obecně změnit politiku převodovek. Mimo šestistupňové manuály mají v blízké budoucnosti vytlačit dvouspojkové automaty ty tradiční. Zde zákazník opět získá nižší spotřebu, rychlejší řazení a dynamiku.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků