Ford navyšuje výrobu šestistupňových převodovek

Definitivní konec menšímu počtu rychlostních stupňů, než je šest, mají přinést investice do výrobních závodů převodovek americké automobilky Ford. Ta chce převodovky s tímto počtem rychlostních stupňů instalovat do více než 98 procent svých vozů, které se vyrobí v závodech v severní Americe.

Do konce příštího roku se tak má i díky investicím ve výši 660 mil. dolarů zvýšit produkce o sto procent na zhruba 1,3 mil. kusů ročně.

Automobilka ve svých vozech postupně nahradí starší pětistupňové převodovky, které jsou v USA poměrně oblíbené, ale na druhou stranu vykazují až o 6 procent vyšší spotřebu než šestistupňové. Ty mohou lépe využít možností motoru díky většímu počtu rychlostních stupňů, což se projevuje právě na nižší spotřebě a také lepší dynamice.

Automobilka chce obecně změnit politiku převodovek. Mimo šestistupňové manuály mají v blízké budoucnosti vytlačit dvouspojkové automaty ty tradiční. Zde zákazník opět získá nižší spotřebu, rychlejší řazení a dynamiku.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků