Ford nasadí velmi příznivé ceny u nových modelů S-Max a Galaxy

Automobilka Ford začne již za necelé dva měsíce prodávat na našem trhu svůj nový crossover S-Max. Jeho základní cena je stanovena na 739 990 Kč. Za tuto sumu získáte benzínový motor o objemu 2 litry s výkonem 107 kW (145 k), sedm airbagů vč. kolenního, ABS, klimatizaci, kompletní el. výbavu oken a zrcátek, systém ovládaní vozu HMI, systém sklápění sedadel FFS a mnoho dalšího. Model S-Max bude dodáván mimo základní motor i s benzínovým pětiválcem o objemu 2,5 litru, který je přeplňován turbodmychadlem, a dvěma naftovými motory TDCi o objemech 1,8 a 2,0 litru. Základní naftový model pak bude startovat na částce 784 990 Kč.

Tip: Podrobné představení modelu S-Max si můžete přečíst zde.

Také model Galaxy se již brzy objeví na našem trhu a za toto velkoprostorové MPV zaplatíte v základu 844 990 Kč se stejným motorem, jako u S-Maxe, tedy benzínovým dvoulitrem. Nový Galaxy tak bude cenově daleko výhodnější, než jeho předchůdce.

Tip2: Podrobné představení nove generace Galaxy si můžete přečíst pro změnu zde.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků