Ford nasadí nový malý turbomotor

Malé turbomotory si v poslední době začínají získávat stále více místa na slunci. Téměř každá automobilka již má v nabídce malý přeplňovaný agregát, nebo jej alespoň chystá. V tomto klubu nechce chybět ani Ford, který hodlá uvést na trh malý čtyřválec o objemu 1,6 litru s přeplňováním turbodmychadlem.

Motor by měl vycházet z některé ze součastných jedna-šestek a po patřičných úpravách dostane navíc právě turbo. To by se mělo postarat o mírné navýšení výkonu a hlavně o zkomfortnění křivek výkonu a točivého momentu. To vše se pak má také postarat o nižší kombinovanou spotřebu. A zřejmě o tu tady jde především.

Evropská unie chce v blízké době zavést limity na průměrné hodnoty CO2 u portfolia každé automobillky. A vzhledem k tomu, že emise CO2 jsou přímo úměrné spotřebě paliva, začínají automobilky nahrazovat větší atmosférické motory menšími přeplňovanými, po kterých zákazníci až zas tak neprahnou. Tedy rozhodně ne v modelech, kde se nakonec objeví.

Agregát má totiž směřovat pod kapotu nové generace Mondea a v budoucnu doplnit i nabídku agregátů v rodinném Galaxy a také v modelu S-Max. Zda bude k dispozici i u modelu Focus nebo Fiesta, kde byste jej možná čekali nejvíce, prozatím nevíme.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 36 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 65 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků