Ford nasadí nový malý turbomotor

Malé turbomotory si v poslední době začínají získávat stále více místa na slunci. Téměř každá automobilka již má v nabídce malý přeplňovaný agregát, nebo jej alespoň chystá. V tomto klubu nechce chybět ani Ford, který hodlá uvést na trh malý čtyřválec o objemu 1,6 litru s přeplňováním turbodmychadlem.

Motor by měl vycházet z některé ze součastných jedna-šestek a po patřičných úpravách dostane navíc právě turbo. To by se mělo postarat o mírné navýšení výkonu a hlavně o zkomfortnění křivek výkonu a točivého momentu. To vše se pak má také postarat o nižší kombinovanou spotřebu. A zřejmě o tu tady jde především.

Evropská unie chce v blízké době zavést limity na průměrné hodnoty CO2 u portfolia každé automobillky. A vzhledem k tomu, že emise CO2 jsou přímo úměrné spotřebě paliva, začínají automobilky nahrazovat větší atmosférické motory menšími přeplňovanými, po kterých zákazníci až zas tak neprahnou. Tedy rozhodně ne v modelech, kde se nakonec objeví.

Agregát má totiž směřovat pod kapotu nové generace Mondea a v budoucnu doplnit i nabídku agregátů v rodinném Galaxy a také v modelu S-Max. Zda bude k dispozici i u modelu Focus nebo Fiesta, kde byste jej možná čekali nejvíce, prozatím nevíme.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků