Ford nasadí nový malý turbomotor

Malé turbomotory si v poslední době začínají získávat stále více místa na slunci. Téměř každá automobilka již má v nabídce malý přeplňovaný agregát, nebo jej alespoň chystá. V tomto klubu nechce chybět ani Ford, který hodlá uvést na trh malý čtyřválec o objemu 1,6 litru s přeplňováním turbodmychadlem.

Motor by měl vycházet z některé ze součastných jedna-šestek a po patřičných úpravách dostane navíc právě turbo. To by se mělo postarat o mírné navýšení výkonu a hlavně o zkomfortnění křivek výkonu a točivého momentu. To vše se pak má také postarat o nižší kombinovanou spotřebu. A zřejmě o tu tady jde především.

Evropská unie chce v blízké době zavést limity na průměrné hodnoty CO2 u portfolia každé automobillky. A vzhledem k tomu, že emise CO2 jsou přímo úměrné spotřebě paliva, začínají automobilky nahrazovat větší atmosférické motory menšími přeplňovanými, po kterých zákazníci až zas tak neprahnou. Tedy rozhodně ne v modelech, kde se nakonec objeví.

Agregát má totiž směřovat pod kapotu nové generace Mondea a v budoucnu doplnit i nabídku agregátů v rodinném Galaxy a také v modelu S-Max. Zda bude k dispozici i u modelu Focus nebo Fiesta, kde byste jej možná čekali nejvíce, prozatím nevíme.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

dnes | Milan Lažanský
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků