Ford nasadí nový malý turbomotor

Ford nasadí nový malý turbomotor

Malé turbomotory si v poslední době začínají získávat stále více místa na slunci. Téměř každá automobilka již má v nabídce malý přeplňovaný agregát, nebo jej alespoň chystá. V tomto klubu nechce chybět ani Ford, který hodlá uvést na trh malý čtyřválec o objemu 1,6 litru s přeplňováním turbodmychadlem.

Motor by měl vycházet z některé ze součastných jedna-šestek a po patřičných úpravách dostane navíc právě turbo. To by se mělo postarat o mírné navýšení výkonu a hlavně o zkomfortnění křivek výkonu a točivého momentu. To vše se pak má také postarat o nižší kombinovanou spotřebu. A zřejmě o tu tady jde především.

Evropská unie chce v blízké době zavést limity na průměrné hodnoty CO2 u portfolia každé automobillky. A vzhledem k tomu, že emise CO2 jsou přímo úměrné spotřebě paliva, začínají automobilky nahrazovat větší atmosférické motory menšími přeplňovanými, po kterých zákazníci až zas tak neprahnou. Tedy rozhodně ne v modelech, kde se nakonec objeví.

Agregát má totiž směřovat pod kapotu nové generace Mondea a v budoucnu doplnit i nabídku agregátů v rodinném Galaxy a také v modelu S-Max. Zda bude k dispozici i u modelu Focus nebo Fiesta, kde byste jej možná čekali nejvíce, prozatím nevíme.

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků