Ford nabízí tovární úpravy pro sportovní řadu ST

Britské zastoupení automobilky Ford připravilo pro své zákazníky opravdu skvělou akci. Ti, kteří si chtějí koupit ostré provedení Fiesty, případně Focusu s označením ST, mohou sáhnout po továrním tuningu.

Fista ST tak může dosahovat výkonu až 185 koní, což je o 35 více než běžný model. Za zhruba 35 000 Kč tak řidič získá akceleraci na stovku za 8 s (doposud 8,5 s) a maximální rychlost 208 km/h. Bohužel není zcela jasné, jakými úpravami bylo navýšení výkonu dosaženo, ale jelikož se jedná o atmosférický motor, budou muset být rozsáhlejší.

U Focusu ST je pak výkon navýšen na 260 koní a točivý moment 400 Nm. Výkon tak poskočil o solidních 35 koní. Za zhruba 52 000 Kč tak získáte nejen lepší dynamiku a akceleraci, ale upravenou řídící jednotku a dle dostupných informací i modifikovanou převodovku s kratšími převody, což by se mělo podepsat na lepší celkové dynamice.

Každopádně obě úpravy, byť nejsou nijak radikální, posunují možnosti těchto skvělých vozů ještě dál a to s tovární plnou zárukou. Malou nevýhodou je pak fakt, že prozatím je tento balíček dostupný jen ve Velké Británii a není zcela jasné, zda půjde i do jiných zemí.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků