Ford nabízí tovární úpravy pro sportovní řadu ST

Britské zastoupení automobilky Ford připravilo pro své zákazníky opravdu skvělou akci. Ti, kteří si chtějí koupit ostré provedení Fiesty, případně Focusu s označením ST, mohou sáhnout po továrním tuningu.

Fista ST tak může dosahovat výkonu až 185 koní, což je o 35 více než běžný model. Za zhruba 35 000 Kč tak řidič získá akceleraci na stovku za 8 s (doposud 8,5 s) a maximální rychlost 208 km/h. Bohužel není zcela jasné, jakými úpravami bylo navýšení výkonu dosaženo, ale jelikož se jedná o atmosférický motor, budou muset být rozsáhlejší.

U Focusu ST je pak výkon navýšen na 260 koní a točivý moment 400 Nm. Výkon tak poskočil o solidních 35 koní. Za zhruba 52 000 Kč tak získáte nejen lepší dynamiku a akceleraci, ale upravenou řídící jednotku a dle dostupných informací i modifikovanou převodovku s kratšími převody, což by se mělo podepsat na lepší celkové dynamice.

Každopádně obě úpravy, byť nejsou nijak radikální, posunují možnosti těchto skvělých vozů ještě dál a to s tovární plnou zárukou. Malou nevýhodou je pak fakt, že prozatím je tento balíček dostupný jen ve Velké Británii a není zcela jasné, zda půjde i do jiných zemí.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků