Ford nabízí tovární úpravy pro sportovní řadu ST

Britské zastoupení automobilky Ford připravilo pro své zákazníky opravdu skvělou akci. Ti, kteří si chtějí koupit ostré provedení Fiesty, případně Focusu s označením ST, mohou sáhnout po továrním tuningu.

Fista ST tak může dosahovat výkonu až 185 koní, což je o 35 více než běžný model. Za zhruba 35 000 Kč tak řidič získá akceleraci na stovku za 8 s (doposud 8,5 s) a maximální rychlost 208 km/h. Bohužel není zcela jasné, jakými úpravami bylo navýšení výkonu dosaženo, ale jelikož se jedná o atmosférický motor, budou muset být rozsáhlejší.

U Focusu ST je pak výkon navýšen na 260 koní a točivý moment 400 Nm. Výkon tak poskočil o solidních 35 koní. Za zhruba 52 000 Kč tak získáte nejen lepší dynamiku a akceleraci, ale upravenou řídící jednotku a dle dostupných informací i modifikovanou převodovku s kratšími převody, což by se mělo podepsat na lepší celkové dynamice.

Každopádně obě úpravy, byť nejsou nijak radikální, posunují možnosti těchto skvělých vozů ještě dál a to s tovární plnou zárukou. Malou nevýhodou je pak fakt, že prozatím je tento balíček dostupný jen ve Velké Británii a není zcela jasné, zda půjde i do jiných zemí.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 74 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků