Ford nabídne novou generaci turbomotorů

Americký koncern Ford poodhalil své plány pro blízkou budoucnost v oblasti pohonných jednotek.

Automobilka v současnosti vyvíjí zcela nové benzínové agregáty s přímým vstřikem paliva. Jedná se o kompletní portfolio, které začíná u čtyřválce, pokračuje přes šestiválec a končí u osmiválce. Motory jsou navíc vyvíjeny tak, že budou připraveny na nasazení přeplňování a to dvoustupňovým turbodmychadlem.

Ford by tak mohl nasadit motory s daleko nižším objemem, které by dosahovaly vyššího výkonu a díky dvoustupňovému přeplňování nabídnou i lineárnější zátah. Díky použití nových technologií by měla navíc u nové generace agregátu poklesnout spotřeba až o 20 procent, proti současnosti a i emise škodlivých plynů by měly být zredukovány dle typu motoru o 15 až 30 procent.

Nové benzínové motory budou určeny pro všechny koncernové automobilky a modely. Dle konkrétních požadavků budou jen mírně modifikovány.

Ford současně oznámil i vývoj nového šestistupňového automatu, který by již neměl být klasickým automatem s HDM, ale spíše automatem ve stylu převodovky DSG.

I když není přesně známo, kdy by se tyto motory měly objevit na trhu, dle všeho to vypadá, že před rokem 2009 to určitě nebude. Ford totiž chce přijít s motory, které nebudou mít problém splnit emisní limity dané doby a měly by být připraveny na to, že jen mírnou modifikací budou dosahovat požadovaných emisí, které vstoupí v platnost okolo roku 2015.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků