Ford nabídne novou generaci turbomotorů

Americký koncern Ford poodhalil své plány pro blízkou budoucnost v oblasti pohonných jednotek.

Automobilka v současnosti vyvíjí zcela nové benzínové agregáty s přímým vstřikem paliva. Jedná se o kompletní portfolio, které začíná u čtyřválce, pokračuje přes šestiválec a končí u osmiválce. Motory jsou navíc vyvíjeny tak, že budou připraveny na nasazení přeplňování a to dvoustupňovým turbodmychadlem.

Ford by tak mohl nasadit motory s daleko nižším objemem, které by dosahovaly vyššího výkonu a díky dvoustupňovému přeplňování nabídnou i lineárnější zátah. Díky použití nových technologií by měla navíc u nové generace agregátu poklesnout spotřeba až o 20 procent, proti současnosti a i emise škodlivých plynů by měly být zredukovány dle typu motoru o 15 až 30 procent.

Nové benzínové motory budou určeny pro všechny koncernové automobilky a modely. Dle konkrétních požadavků budou jen mírně modifikovány.

Ford současně oznámil i vývoj nového šestistupňového automatu, který by již neměl být klasickým automatem s HDM, ale spíše automatem ve stylu převodovky DSG.

I když není přesně známo, kdy by se tyto motory měly objevit na trhu, dle všeho to vypadá, že před rokem 2009 to určitě nebude. Ford totiž chce přijít s motory, které nebudou mít problém splnit emisní limity dané doby a měly by být připraveny na to, že jen mírnou modifikací budou dosahovat požadovaných emisí, které vstoupí v platnost okolo roku 2015.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků