Ford Mustang GT California Special už můžete objednávat i v Česku. Edice je vyřešena balíčkem za fajn peníze

Koukáte po Fordu Mustang, ale chcete něco trochu víc speciálního? Paket California Special stojí pár desítek tisíc.

Na začátku letošního března jsme vás informovali, že evropský Ford rozšiřuje nabídku oblíbeného modelu Mustang v provedení Convertible o verzi California Special. Toto označení znalcům historie modelu určitě něco říká, odkazuje totiž na stejnojmennou verzi z roku 1968, a to třeba černou mřížkou chladiče, emblémy GT/CS, bočními pruhy a nápisem California Special.

Přední spoiler, nástavce prahů, zadní difuzor a 19palcová kola jsou lakovány šedým odstínem Carbonised. Uvnitř se výbava vyznačuje čalouněním syntetickým Velurem Miko s červeným kontrastním prošíváním. Samotná sedadla pak disponují funkcemi vyhřívání i ventilování. Dalším rozdílem jsou také rohože s červeným prošíváním a nápisem nebo hliníkový dekor na palubní desce.

Výbava je dostupná v rámci paketu a vyjde vás na 52.000 Kč. Jak již bylo uvedeno, je to příplatek pouze pro verzi se stahovací plátěnou střechou a pouze pro základ GT. Samotné auto pak stojí 1.599.900 Kč s šestistupňovým manuálem či 1.659.900 Kč s desetistupňovým automatem.

Co ale hlavně získáte, je u Fordu Mustang jediná volba motoru, a to osmiválec 5.0 Ti-VCT, který produkuje v 7000 otáčkách výkon 330 kW (449 koní) a v 4600 otáčkách disponuje maximálním točivým momentem 529 N.m. S manuální převodovkou akceleruje kabriolet z 0 na 100 km/h za 5,1 sekundy a může jet až 250 km/h.

Váš názor Další článek: Manhart upravil BMW M3 Competition. Už tak dost výkonný sedan napumpoval na 650 koní a 800 Nm

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,