Ford Mondeo: Úspěšný v celé Evropě

Za prvních šest měsíců letošního roku prodal Ford v Evropě 162 900 Fordů Mondeo, což je o 67% více než ve stejném období loňského roku.
Ford Mondeo: Úspěšný v celé Evropě
Nové Mondeo se tak stalo nejprodávanějším vozem střední třídy ve Velké Británii, Nizozemsku, Dánsku, Norsku, Maďarsku a Irsku. V Německu, kde Mondeo získalo prestižní ocenění jako „Zlatý volant“ nebo „Auto 1“, se prodeje tohoto vozu oproti loňsku téměř zdvojnásobily ze 17 170 na 33 200 kusů.

Druhé čtvrtletí tohoto roku, kdy se v Evropě prodalo více než 88 600 těchto vozů, tak přineslo rekord v celé historii Mondea od roku 1995. Fordu Mondeo v tomto období patřilo 9,8% evropského trhu s vozy střední třídy, což znamená, že jeho podíl na trhu vzrostl oproti loňsku o celých 50%.

„Jedním z pilířů evropské transformace Fordu je právě naše nové Mondeo. Ford Mondeo spolu s Fordem Focus, nejprodávanějším vozem na světě, a Fordem Transit, jenž také dosahuje rekordních prodejů, přispěly podstatnou měrou ke zvýšení našeho podílu na evropském trhu, který ve srovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostl z 8,2 na 8,8%,“ řekl David Thursfield, prezident, Ford of Europe.

V České republice se za prvních 7 měsíců letošního roku prodalo 1 058 těchto vozů a Fordu Mondeo tak patří druhá příčka mezi importovanými vozy střední třídy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 54 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků