Ford Mondeo: Úspěšný v celé Evropě

Za prvních šest měsíců letošního roku prodal Ford v Evropě 162 900 Fordů Mondeo, což je o 67% více než ve stejném období loňského roku.
Ford Mondeo: Úspěšný v celé Evropě
Nové Mondeo se tak stalo nejprodávanějším vozem střední třídy ve Velké Británii, Nizozemsku, Dánsku, Norsku, Maďarsku a Irsku. V Německu, kde Mondeo získalo prestižní ocenění jako „Zlatý volant“ nebo „Auto 1“, se prodeje tohoto vozu oproti loňsku téměř zdvojnásobily ze 17 170 na 33 200 kusů.

Druhé čtvrtletí tohoto roku, kdy se v Evropě prodalo více než 88 600 těchto vozů, tak přineslo rekord v celé historii Mondea od roku 1995. Fordu Mondeo v tomto období patřilo 9,8% evropského trhu s vozy střední třídy, což znamená, že jeho podíl na trhu vzrostl oproti loňsku o celých 50%.

„Jedním z pilířů evropské transformace Fordu je právě naše nové Mondeo. Ford Mondeo spolu s Fordem Focus, nejprodávanějším vozem na světě, a Fordem Transit, jenž také dosahuje rekordních prodejů, přispěly podstatnou měrou ke zvýšení našeho podílu na evropském trhu, který ve srovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostl z 8,2 na 8,8%,“ řekl David Thursfield, prezident, Ford of Europe.

V České republice se za prvních 7 měsíců letošního roku prodalo 1 058 těchto vozů a Fordu Mondeo tak patří druhá příčka mezi importovanými vozy střední třídy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků