Ford Mondeo: Úspěšný v celé Evropě

Za prvních šest měsíců letošního roku prodal Ford v Evropě 162 900 Fordů Mondeo, což je o 67% více než ve stejném období loňského roku.
Ford Mondeo: Úspěšný v celé Evropě
Nové Mondeo se tak stalo nejprodávanějším vozem střední třídy ve Velké Británii, Nizozemsku, Dánsku, Norsku, Maďarsku a Irsku. V Německu, kde Mondeo získalo prestižní ocenění jako „Zlatý volant“ nebo „Auto 1“, se prodeje tohoto vozu oproti loňsku téměř zdvojnásobily ze 17 170 na 33 200 kusů.

Druhé čtvrtletí tohoto roku, kdy se v Evropě prodalo více než 88 600 těchto vozů, tak přineslo rekord v celé historii Mondea od roku 1995. Fordu Mondeo v tomto období patřilo 9,8% evropského trhu s vozy střední třídy, což znamená, že jeho podíl na trhu vzrostl oproti loňsku o celých 50%.

„Jedním z pilířů evropské transformace Fordu je právě naše nové Mondeo. Ford Mondeo spolu s Fordem Focus, nejprodávanějším vozem na světě, a Fordem Transit, jenž také dosahuje rekordních prodejů, přispěly podstatnou měrou ke zvýšení našeho podílu na evropském trhu, který ve srovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostl z 8,2 na 8,8%,“ řekl David Thursfield, prezident, Ford of Europe.

V České republice se za prvních 7 měsíců letošního roku prodalo 1 058 těchto vozů a Fordu Mondeo tak patří druhá příčka mezi importovanými vozy střední třídy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků