Ford Mondeo: Úspěšný v celé Evropě

Za prvních šest měsíců letošního roku prodal Ford v Evropě 162 900 Fordů Mondeo, což je o 67% více než ve stejném období loňského roku.
Ford Mondeo: Úspěšný v celé Evropě
Nové Mondeo se tak stalo nejprodávanějším vozem střední třídy ve Velké Británii, Nizozemsku, Dánsku, Norsku, Maďarsku a Irsku. V Německu, kde Mondeo získalo prestižní ocenění jako „Zlatý volant“ nebo „Auto 1“, se prodeje tohoto vozu oproti loňsku téměř zdvojnásobily ze 17 170 na 33 200 kusů.

Druhé čtvrtletí tohoto roku, kdy se v Evropě prodalo více než 88 600 těchto vozů, tak přineslo rekord v celé historii Mondea od roku 1995. Fordu Mondeo v tomto období patřilo 9,8% evropského trhu s vozy střední třídy, což znamená, že jeho podíl na trhu vzrostl oproti loňsku o celých 50%.

„Jedním z pilířů evropské transformace Fordu je právě naše nové Mondeo. Ford Mondeo spolu s Fordem Focus, nejprodávanějším vozem na světě, a Fordem Transit, jenž také dosahuje rekordních prodejů, přispěly podstatnou měrou ke zvýšení našeho podílu na evropském trhu, který ve srovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostl z 8,2 na 8,8%,“ řekl David Thursfield, prezident, Ford of Europe.

V České republice se za prvních 7 měsíců letošního roku prodalo 1 058 těchto vozů a Fordu Mondeo tak patří druhá příčka mezi importovanými vozy střední třídy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků