Ford Mondeo TDCi za menší peníz

Mondeo vybavené novým motorem TDCi, tedy vznětovým motorem s druhou generací systému Common Rail, je nyní možné koupit za výhodnějších podmínek.
Ford Mondeo TDCi za menší peníz
Výhodnější podmínky znamenají, že Mondea vybavené novým 130 koňovým dvoulitrem dočasně stojí stejně jako verze vybavené starší variantou vznětového motoru o výkonu 115 koní.

Silnější motor je v nabídce s výbavou Trend a Ghia. Základní model za Kč 729 Klepněte pro větší obrázek900,- tedy představuje Mondeo se čtyřdveřovou karoserií a výbavnou Trend.

Vladimír Vošický, generální ředitel importéra automobilů Ford, říká, že cílem snížení ceny je snaha společnosti co nejrychleji umožnit velké skupině zákazníků koupi nového motoru TDCi.

Pravdou je, že ti zákazníci, kteří uvažovali o koupi Mondea se slabším motorem z finančních důvodů, mají nyní možnost za stejnou cenu koupit i nový motor. I když rozhodování jim Ford na druhou stranu nijak neulehčil, protože o třicet tisíc korun zlevnil i již zmíněný starší vznětový dvoulitr o výkonu 115 koní. V praxi to znamená, že za základní čtyřdveřové Mondeo vybavené tímto motorem, zákazník zaplatí Kč 674 900,-.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků