Ford Mondeo skončil s čistě benzinovými motory. Na živu zůstává hybrid a diesel

Z nabídky v Česku už čistě benzinové Mondeo také zmizelo.

Proklamovaný odchod Fordu Mondeo z nabídky v Evropě zatím nenastal, tomuto kroku nicméně nasvědčuje další krok zastoupení na starém kontinentu. Ford totiž oficiálně potvrzuje, že v modelu již neseženete čistě benzinový motor. V nabídce tak zůstává full-hybrid a dosavadní dvoulitrový diesel 2.0 EcoBlue.

Evropský Ford Mustang Mach 1 oficiálně: 460 koní, manuální řazení a díly Shelby

Evropský Ford Mustang Mach 1 oficiálně: 460 koní, manuální řazení a díly Shelby

Změny již ostatně uvidíte také v českém ceníku, ve kterém původní benzinovou patnáctistovku EcoBoost o výkonu 121 kW (165 koní) nenajdete. Sám Ford zmiňuje odchod benzinového motoru právě ve prospěch hybridního benzinového čtyřválce 2.0 Duratec Hybrid o síle 138 kW (187 koní), o který je podle něj stále větší zájem.

V odchodu čisté benzinové jednotky z portfolia nepochybně hrály roli i striktní limity flotilových emisí značky. V nabídce ponechaný diesel 2.0 EcoBlue je dále nabízen ve třech úrovních naladění – 88 kW (120 k), 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k) – kdy dvojice výkonnějších je spojena výhradně s osmistupňovým automatem. U vůbec nejsilnější jednotky je k dispozici i možnost pohonu všech kol.

První jízda s Fordy Custom Trail a Transit Trail 4x4: Velký bratr je v lese jako doma!

První jízda s Fordy Custom Trail a Transit Trail 4x4: Velký bratr je v lese jako doma!

O další generaci Fordu Mondeo se už na základě uniklých informací objevilo pár spekulací. Od současného liftbacku a kombi se má model podle britského Autocaru trochu vzdálit. Mluví se o proporcích kombíku na vyšším podvozku, tedy určité formě SUV či crossoveru, čemuž by odpovídaly i zachycené testovací muly připomínající zvýšený a prodloužený Focus kombi Active.

Ford Mondeo

Ford Mondeo si získal renomé vynikajícím chováním na silnici a v aktuální generaci rovněž obřím vnitřním prostorem. Ford přemýšlí o ukončení výroby tohoto modelu.

Ceny a výbava • Test Ford Mondeo Kombi 2.0 TDCi • Test Ford Mondeo 2.0 Hybrid iVCT • Modernizace

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 60 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků