Ford Mondeo přichází na trh

Společnost Ford Motor Company dnes uvádí na český a slovenský trh Nový Ford Mondeo. Dlouho očekávanou novinku Ford včera oficiálně předvedl veřejnosti v pražském Rudolfinu. Nové Mondeo, na něž již dealeři v České i Slovenské republice přijímají objednávky...
Ford Mondeo přichází na trh
Společnost Ford Motor Company dnes uvádí na český a slovenský trh Nový Ford Mondeo. Dlouho očekávanou novinku Ford včera oficiálně předvedl veřejnosti v pražském Rudolfinu. Nové Mondeo, na něž již dealeři v České i Slovenské republice přijímají objednávky, bude k dispozici ve verzích: sedan, pětidveřový hatchback a kombi – a ve třech úrovních výbavy. Základní nese název Core, následuje Trend a vrcholem je již tradičně luxusní výbava Ghia. Základní cena vozu se standardní výbavou se bude pohybovat od 605 900 Kč – za model Core ve čtyřdveřové verzi se zážehovým motorem o objemu 1,8l/110 k – do 815 900 Kč – za kombi v luxusní verzi Ghia, s dvouapůllitrovým agregátem o výkonu 170 k. Ceny nového Mondea jsou – jak je možno si ověřit v přiloženém ceníku – jen nepatrně vyšší než u předcházející generace tohoto vozu. Přitom ovšem zákazník v každé variantě nového Mondea dostává výrazně vyšší úroveň výbavy, než tomu bylo u předcházejícího modelu.

Nový Ford Mondeo přináší do střední třídy zcela nová měřítka. Je oceňován především pro své vynikající jízdní vlastnosti, velmi prostorný interiér – mimochodem největší ve své třídě - a vysokou úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti. Díky těmto vlastnostem je Nový Ford Mondeo vynikající volbou pro pohodlné cestování na dlouhých trasách. Také nové zážehové motory s označením Ford Duratec HE a turbodiesely, které nesou označení Duratorq DI, patří k absolutní špičce, ať už v oblasti výkonu a točivého momentu, nebo pokud jde o spotřebu a čistotu výfukových plynů.

Nový Ford Mondeo byl představen na letošním pařížském autosalonu. Od té doby již stihl zvítězit např. v prestižní německé anketě „Zlatý volant“, pořádané týdeníkem „Bild am Sonntag“. Výrazně uspěl také v letošní evropské soutěži Auto roku 2001, kde skončil na druhém místě se ztrátou pouhých tří bodů. I v české verzi ankety Auto roku 2001, jejíž výsledky budou vyhlášeny v polovině ledna, je Ford Mondeo horkým favoritem.

Další informace získáte v článku „Nový Ford Mondeo

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků