Ford Mondeo přichází na trh

Společnost Ford Motor Company dnes uvádí na český a slovenský trh Nový Ford Mondeo. Dlouho očekávanou novinku Ford včera oficiálně předvedl veřejnosti v pražském Rudolfinu. Nové Mondeo, na něž již dealeři v České i Slovenské republice přijímají objednávky...
Ford Mondeo přichází na trh
Společnost Ford Motor Company dnes uvádí na český a slovenský trh Nový Ford Mondeo. Dlouho očekávanou novinku Ford včera oficiálně předvedl veřejnosti v pražském Rudolfinu. Nové Mondeo, na něž již dealeři v České i Slovenské republice přijímají objednávky, bude k dispozici ve verzích: sedan, pětidveřový hatchback a kombi – a ve třech úrovních výbavy. Základní nese název Core, následuje Trend a vrcholem je již tradičně luxusní výbava Ghia. Základní cena vozu se standardní výbavou se bude pohybovat od 605 900 Kč – za model Core ve čtyřdveřové verzi se zážehovým motorem o objemu 1,8l/110 k – do 815 900 Kč – za kombi v luxusní verzi Ghia, s dvouapůllitrovým agregátem o výkonu 170 k. Ceny nového Mondea jsou – jak je možno si ověřit v přiloženém ceníku – jen nepatrně vyšší než u předcházející generace tohoto vozu. Přitom ovšem zákazník v každé variantě nového Mondea dostává výrazně vyšší úroveň výbavy, než tomu bylo u předcházejícího modelu.

Nový Ford Mondeo přináší do střední třídy zcela nová měřítka. Je oceňován především pro své vynikající jízdní vlastnosti, velmi prostorný interiér – mimochodem největší ve své třídě - a vysokou úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti. Díky těmto vlastnostem je Nový Ford Mondeo vynikající volbou pro pohodlné cestování na dlouhých trasách. Také nové zážehové motory s označením Ford Duratec HE a turbodiesely, které nesou označení Duratorq DI, patří k absolutní špičce, ať už v oblasti výkonu a točivého momentu, nebo pokud jde o spotřebu a čistotu výfukových plynů.

Nový Ford Mondeo byl představen na letošním pařížském autosalonu. Od té doby již stihl zvítězit např. v prestižní německé anketě „Zlatý volant“, pořádané týdeníkem „Bild am Sonntag“. Výrazně uspěl také v letošní evropské soutěži Auto roku 2001, kde skončil na druhém místě se ztrátou pouhých tří bodů. I v české verzi ankety Auto roku 2001, jejíž výsledky budou vyhlášeny v polovině ledna, je Ford Mondeo horkým favoritem.

Další informace získáte v článku „Nový Ford Mondeo

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků