Ford Mondeo přichází na trh

Společnost Ford Motor Company dnes uvádí na český a slovenský trh Nový Ford Mondeo. Dlouho očekávanou novinku Ford včera oficiálně předvedl veřejnosti v pražském Rudolfinu. Nové Mondeo, na něž již dealeři v České i Slovenské republice přijímají objednávky...
Ford Mondeo přichází na trh
Společnost Ford Motor Company dnes uvádí na český a slovenský trh Nový Ford Mondeo. Dlouho očekávanou novinku Ford včera oficiálně předvedl veřejnosti v pražském Rudolfinu. Nové Mondeo, na něž již dealeři v České i Slovenské republice přijímají objednávky, bude k dispozici ve verzích: sedan, pětidveřový hatchback a kombi – a ve třech úrovních výbavy. Základní nese název Core, následuje Trend a vrcholem je již tradičně luxusní výbava Ghia. Základní cena vozu se standardní výbavou se bude pohybovat od 605 900 Kč – za model Core ve čtyřdveřové verzi se zážehovým motorem o objemu 1,8l/110 k – do 815 900 Kč – za kombi v luxusní verzi Ghia, s dvouapůllitrovým agregátem o výkonu 170 k. Ceny nového Mondea jsou – jak je možno si ověřit v přiloženém ceníku – jen nepatrně vyšší než u předcházející generace tohoto vozu. Přitom ovšem zákazník v každé variantě nového Mondea dostává výrazně vyšší úroveň výbavy, než tomu bylo u předcházejícího modelu.

Nový Ford Mondeo přináší do střední třídy zcela nová měřítka. Je oceňován především pro své vynikající jízdní vlastnosti, velmi prostorný interiér – mimochodem největší ve své třídě - a vysokou úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti. Díky těmto vlastnostem je Nový Ford Mondeo vynikající volbou pro pohodlné cestování na dlouhých trasách. Také nové zážehové motory s označením Ford Duratec HE a turbodiesely, které nesou označení Duratorq DI, patří k absolutní špičce, ať už v oblasti výkonu a točivého momentu, nebo pokud jde o spotřebu a čistotu výfukových plynů.

Nový Ford Mondeo byl představen na letošním pařížském autosalonu. Od té doby již stihl zvítězit např. v prestižní německé anketě „Zlatý volant“, pořádané týdeníkem „Bild am Sonntag“. Výrazně uspěl také v letošní evropské soutěži Auto roku 2001, kde skončil na druhém místě se ztrátou pouhých tří bodů. I v české verzi ankety Auto roku 2001, jejíž výsledky budou vyhlášeny v polovině ledna, je Ford Mondeo horkým favoritem.

Další informace získáte v článku „Nový Ford Mondeo

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 24 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků