Ford Mondeo 2.500.000

Legendární Ford Mondeo, vůz velmi populární i v České republice, dosáhl dalšího významného milníku: 24. května byl ve výrobním závodě v belgickém Genku vyroben vůz této značky s pořadovým číslem 2.500.000!
Ford Mondeo 2.500.000
Legendární Ford Mondeo dosáhl významného milníku: 24. května byl ve výrobním závodě v belgickém Genku vyroben vůz této značky s pořadovým číslem 2.500.000!

Ford Mondeo vyhrál už na začátku své kariéry prestižní titul Evropské auto roku 1994. Evropským vozem číslo 1 jej zvolil i respektovaný časopis AutoBild. Od začátku výroby v roce 1993 získalo Mondeo celkem 18 mezinárodních ocenění.

Prezident Ford of Europe David Thursfield k tomu uvedl: ”24. květen je pro Ford Mondeo velkým dnem. Tento milník je potvrzením síly původní koncepce Fordu Mondeo a také vysoké kvality, které se nám ve výrobním závodu v Genku daří dosahovat. To jsou základní podmínky pro dlouhodobý úspěch vozu.”

Mondeo se během své výroby úspěšně představilo i v mnoha sportovních úpravách. Letos například dominuje Britskému mistrovství cestovních vozů kategorie Super Touring Car, když se mu v této sezóně už dvakrát podařilo dosáhnout skvělého hattricku v podobě 1., 2. a 3. místa v jediném závodě! To se v moderní historii britského mistrovství nepodařilo žádnému jinému vozu.

Ford Mondeo je považován za vůz, který do segmentu rodinných aut vnesl mimořádné jízdní výkony, ale i velkou porci potěšení z jízdy. Mondeo je na českém trhu v nabídce se třemi karoseriemi a třemi benzinovými a jedním přeplňovaným vznětovým motorem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků