Ford Mondeo 2.500.000

Legendární Ford Mondeo, vůz velmi populární i v České republice, dosáhl dalšího významného milníku: 24. května byl ve výrobním závodě v belgickém Genku vyroben vůz této značky s pořadovým číslem 2.500.000!
Ford Mondeo 2.500.000
Legendární Ford Mondeo dosáhl významného milníku: 24. května byl ve výrobním závodě v belgickém Genku vyroben vůz této značky s pořadovým číslem 2.500.000!

Ford Mondeo vyhrál už na začátku své kariéry prestižní titul Evropské auto roku 1994. Evropským vozem číslo 1 jej zvolil i respektovaný časopis AutoBild. Od začátku výroby v roce 1993 získalo Mondeo celkem 18 mezinárodních ocenění.

Prezident Ford of Europe David Thursfield k tomu uvedl: ”24. květen je pro Ford Mondeo velkým dnem. Tento milník je potvrzením síly původní koncepce Fordu Mondeo a také vysoké kvality, které se nám ve výrobním závodu v Genku daří dosahovat. To jsou základní podmínky pro dlouhodobý úspěch vozu.”

Mondeo se během své výroby úspěšně představilo i v mnoha sportovních úpravách. Letos například dominuje Britskému mistrovství cestovních vozů kategorie Super Touring Car, když se mu v této sezóně už dvakrát podařilo dosáhnout skvělého hattricku v podobě 1., 2. a 3. místa v jediném závodě! To se v moderní historii britského mistrovství nepodařilo žádnému jinému vozu.

Ford Mondeo je považován za vůz, který do segmentu rodinných aut vnesl mimořádné jízdní výkony, ale i velkou porci potěšení z jízdy. Mondeo je na českém trhu v nabídce se třemi karoseriemi a třemi benzinovými a jedním přeplňovaným vznětovým motorem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků