Ford Mondeo 2.500.000

Legendární Ford Mondeo, vůz velmi populární i v České republice, dosáhl dalšího významného milníku: 24. května byl ve výrobním závodě v belgickém Genku vyroben vůz této značky s pořadovým číslem 2.500.000!
Ford Mondeo 2.500.000
Legendární Ford Mondeo dosáhl významného milníku: 24. května byl ve výrobním závodě v belgickém Genku vyroben vůz této značky s pořadovým číslem 2.500.000!

Ford Mondeo vyhrál už na začátku své kariéry prestižní titul Evropské auto roku 1994. Evropským vozem číslo 1 jej zvolil i respektovaný časopis AutoBild. Od začátku výroby v roce 1993 získalo Mondeo celkem 18 mezinárodních ocenění.

Prezident Ford of Europe David Thursfield k tomu uvedl: ”24. květen je pro Ford Mondeo velkým dnem. Tento milník je potvrzením síly původní koncepce Fordu Mondeo a také vysoké kvality, které se nám ve výrobním závodu v Genku daří dosahovat. To jsou základní podmínky pro dlouhodobý úspěch vozu.”

Mondeo se během své výroby úspěšně představilo i v mnoha sportovních úpravách. Letos například dominuje Britskému mistrovství cestovních vozů kategorie Super Touring Car, když se mu v této sezóně už dvakrát podařilo dosáhnout skvělého hattricku v podobě 1., 2. a 3. místa v jediném závodě! To se v moderní historii britského mistrovství nepodařilo žádnému jinému vozu.

Ford Mondeo je považován za vůz, který do segmentu rodinných aut vnesl mimořádné jízdní výkony, ale i velkou porci potěšení z jízdy. Mondeo je na českém trhu v nabídce se třemi karoseriemi a třemi benzinovými a jedním přeplňovaným vznětovým motorem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků