Ford Mondeo 2007: přípravy vrcholí

Na trhu se ještě ani pořádně nestihl ohřát poslední facelift a Ford už testuje první prototypy nového Mondea. Novinka se od současného modelu tvarově příliš lišit nebude, ve stylu současného trendu ale bude mít více skloněné a současně rozměrnější čelní sklo. Celkově by měla nová generace působit více dynamicky. Vedle základního sedanu se bude stejně jako nyní prodávat i liftback a kombi, na základě Mondea vyjede také velké MPV s názvem D-Max (Galaxy); koncept byl uveden na ženevském autosalonu pod názvem SAV.

Autoexpress uvádí, že v základu už nebude mít Mondeo motor 1.8 81 kW, ale 1.6 Ti-VCT s proměnným časováním a výkonem mezi 80 a 85 kW, který si odbyl svou premiéru v novém Focusu (viz náš test). Pod kapotou se objeví i motory 2.5T a 2.4 z Volva, přičemž motor 2.5T by se měl po vzoru Focusu nacházet pod kapotou verze ST. Základním nafťákem bude 1.6 TDCi, nejvyšším pak 2.7 V6 TDCi s výkonem 140 kW, který si našel svoje místečko v Range Roveru Sport nebo Land Roveru Discovery.

Ford Mondeo bude používat novou flexibilní platformu, jejíž výhodou bude snadná změna rozvoru či libovolná volba pohonu, ať už to bude pohon předních kol, zadních kol nebo všech kol. Na této platformě se objeví kromě D-Maxu také nové Volvo S60, Volvo S80, Land Rover Freelander či Jaguar X-Type.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků