Ford Mondeo 2007: přípravy vrcholí

Na trhu se ještě ani pořádně nestihl ohřát poslední facelift a Ford už testuje první prototypy nového Mondea. Novinka se od současného modelu tvarově příliš lišit nebude, ve stylu současného trendu ale bude mít více skloněné a současně rozměrnější čelní sklo. Celkově by měla nová generace působit více dynamicky. Vedle základního sedanu se bude stejně jako nyní prodávat i liftback a kombi, na základě Mondea vyjede také velké MPV s názvem D-Max (Galaxy); koncept byl uveden na ženevském autosalonu pod názvem SAV.

Autoexpress uvádí, že v základu už nebude mít Mondeo motor 1.8 81 kW, ale 1.6 Ti-VCT s proměnným časováním a výkonem mezi 80 a 85 kW, který si odbyl svou premiéru v novém Focusu (viz náš test). Pod kapotou se objeví i motory 2.5T a 2.4 z Volva, přičemž motor 2.5T by se měl po vzoru Focusu nacházet pod kapotou verze ST. Základním nafťákem bude 1.6 TDCi, nejvyšším pak 2.7 V6 TDCi s výkonem 140 kW, který si našel svoje místečko v Range Roveru Sport nebo Land Roveru Discovery.

Ford Mondeo bude používat novou flexibilní platformu, jejíž výhodou bude snadná změna rozvoru či libovolná volba pohonu, ať už to bude pohon předních kol, zadních kol nebo všech kol. Na této platformě se objeví kromě D-Maxu také nové Volvo S60, Volvo S80, Land Rover Freelander či Jaguar X-Type.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků