Ford míří na Slovensko (doplněno)

Slovensko se možná dočká další velké automobilové investice. Podle deníku Sme.sk se k našich sousedům chystá americký Ford, který by mohl v zemi investovat zhruba tolik, co PSA v Trnavě nebo Kia v Žilině, tedy necelých třicet miliard slovenských korun. Informace je zatím ve stádiu spekulací, už ve čtvrtek by měly ale být zveřejněny další informace. Po Volkswagenu, PSA a Kia by Ford mohl být čtvrtou automobilkou, která bude na Slovensku „stavět“ auta.

Doplněno: Ford upřesnil svou investici na Slovensku, společně s německou firmou Getrag postaví továrnu na převodovky. Celková výše investice dosáhne 300 milionů eur, tedy asi 12 miliard slovenských korun. V nové továrně najde práci kolem 750 lidí.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků