Ford míří na Slovensko (doplněno)

Slovensko se možná dočká další velké automobilové investice. Podle deníku Sme.sk se k našich sousedům chystá americký Ford, který by mohl v zemi investovat zhruba tolik, co PSA v Trnavě nebo Kia v Žilině, tedy necelých třicet miliard slovenských korun. Informace je zatím ve stádiu spekulací, už ve čtvrtek by měly ale být zveřejněny další informace. Po Volkswagenu, PSA a Kia by Ford mohl být čtvrtou automobilkou, která bude na Slovensku „stavět“ auta.

Doplněno: Ford upřesnil svou investici na Slovensku, společně s německou firmou Getrag postaví továrnu na převodovky. Celková výše investice dosáhne 300 milionů eur, tedy asi 12 miliard slovenských korun. V nové továrně najde práci kolem 750 lidí.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků