Ford míří na Slovensko (doplněno)

Slovensko se možná dočká další velké automobilové investice. Podle deníku Sme.sk se k našich sousedům chystá americký Ford, který by mohl v zemi investovat zhruba tolik, co PSA v Trnavě nebo Kia v Žilině, tedy necelých třicet miliard slovenských korun. Informace je zatím ve stádiu spekulací, už ve čtvrtek by měly ale být zveřejněny další informace. Po Volkswagenu, PSA a Kia by Ford mohl být čtvrtou automobilkou, která bude na Slovensku „stavět“ auta.

Doplněno: Ford upřesnil svou investici na Slovensku, společně s německou firmou Getrag postaví továrnu na převodovky. Celková výše investice dosáhne 300 milionů eur, tedy asi 12 miliard slovenských korun. V nové továrně najde práci kolem 750 lidí.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků