Ford má vyrábět konkurenta Defenderu. V bývalé motorárně Land Roveru

Ford je žhavým kandidátem na výrobu nového off-roadu chemické společnosti Ineos. Mluví se o britské motorárně a automobilce.

Je tomu jen několik let, co Ford coby vlastník Jaguaru a Land Roveru tlačil ultimativní off-road Defender jeho posledními roky dlouhého života. Nyní, když je automobilka v rukou indického Tata Motors, se již Defender nevyrábí. Čeká však na nástupce, který má otevřít celou novou modelovou řadu.

Minitest Ford Kuga 1.5 EcoBoost ST-Line: Důstojné stáří

Minitest Ford Kuga 1.5 EcoBoost ST-Line: Důstojné stáří

Ford se ale možná bude podílet na jeho konkurenci. A to ve spolupráci s chemickou společností Ineos. Ta se chystá do velmi úzkého segmentu opravdových off-roadů vkročit se svým vozem. Podle Automotive News je pravděpodobným „spolupachatelem" právě Ford.

Ineos má v hledáčku britskou motorárnu a automobilku modrého oválu. Přitom ještě před rokem sám nováček počítal s výstavbou úplně nového vlastního komplexu. Pikantní je, že v halách Fordu v Bridgendu se ještě do konce roku 2020 vyrábí jednotky právě pro Land Rover.

Ford Focus Active přijíždí na český trh. Na kolik terénní verze vyjde?

Ford Focus Active přijíždí na český trh. Na kolik terénní verze vyjde?

Svému prvnímu vozu zatím říkají Project Grenadier. Následovat mají další modely se zážehovým, vznětovým a hybridním pohonným ústrojím. Spolupracovat na vývoji chtějí s bývalou divizí Mercedesu MB Tech či s rakouským Magna International. „Cílem je postavit nejlepší a nejvíc nekompromisní off-road na světě. A posouváme se dál. Najali jsme špičkový management a pokračujeme v komunikaci ohledně výroby," říká šéf automobilové divize Ineosu, Dirk Heilmann.

První svezení: Ford Mondeo Hybrid chytá druhý dech jako kombi. Má šanci uspět?

Ford Mondeo 2.0 Hybrid iCVT (první svezení)

Benzin-elektrické pohonné ústrojí Mondea se v závěru své kariéry stěhuje do kombíku. Kufr zmenšuje i tady, ztráta ale není tak citelná, a navíc lze tuto verzi pořídit za zajímavou akční cenu.

včera | Miro Mihálik | 29 příspěvků
TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků