Ford má vyrábět konkurenta Defenderu. V bývalé motorárně Land Roveru

Ford je žhavým kandidátem na výrobu nového off-roadu chemické společnosti Ineos. Mluví se o britské motorárně a automobilce.

Je tomu jen několik let, co Ford coby vlastník Jaguaru a Land Roveru tlačil ultimativní off-road Defender jeho posledními roky dlouhého života. Nyní, když je automobilka v rukou indického Tata Motors, se již Defender nevyrábí. Čeká však na nástupce, který má otevřít celou novou modelovou řadu.

Minitest Ford Kuga 1.5 EcoBoost ST-Line: Důstojné stáří

Minitest Ford Kuga 1.5 EcoBoost ST-Line: Důstojné stáří

Ford se ale možná bude podílet na jeho konkurenci. A to ve spolupráci s chemickou společností Ineos. Ta se chystá do velmi úzkého segmentu opravdových off-roadů vkročit se svým vozem. Podle Automotive News je pravděpodobným „spolupachatelem" právě Ford.

Ineos má v hledáčku britskou motorárnu a automobilku modrého oválu. Přitom ještě před rokem sám nováček počítal s výstavbou úplně nového vlastního komplexu. Pikantní je, že v halách Fordu v Bridgendu se ještě do konce roku 2020 vyrábí jednotky právě pro Land Rover.

Ford Focus Active přijíždí na český trh. Na kolik terénní verze vyjde?

Ford Focus Active přijíždí na český trh. Na kolik terénní verze vyjde?

Svému prvnímu vozu zatím říkají Project Grenadier. Následovat mají další modely se zážehovým, vznětovým a hybridním pohonným ústrojím. Spolupracovat na vývoji chtějí s bývalou divizí Mercedesu MB Tech či s rakouským Magna International. „Cílem je postavit nejlepší a nejvíc nekompromisní off-road na světě. A posouváme se dál. Najali jsme špičkový management a pokračujeme v komunikaci ohledně výroby," říká šéf automobilové divize Ineosu, Dirk Heilmann.

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4Motion (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

včera | Petr Schnagl | 23 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků