Ford loni hospodařil s rekordní ztrátou přes 275 mld. Kč

Americký koncern Ford zveřejnil své hospodářské výsledky za rok 2006. Pokud si někdo myslel, že rekordní ztráta 7,4 mld. dolarů (přibližně 160 mld. Kč) z roku 1992 nebude překonána, pořádně se  zmýlil.

Ford totiž oznámil, že hospodařil se ztrátou 12,7 mld. dolarů (přibližně 275 mld. Kč), což je největší ztráta v historii této společnosti. Vůbec nejhorším obdobím pak bylo čtvrté čtvrtletí, kdy Ford hospodařil se ztrátou téměř 5,8 mld. dolarů.

Ani ztráta, která je ve výši čtvrtiny rozpočtu České republiky, ovšem neznamená pro Ford ohrožení existence. Ford totiž spustil v loňském roce restrukturalizační plán, který má po skončení přinést automobilku k zisku. Daní za toto opatření je pak uzavření 16 továren a propuštění necelých 50 000 zaměstnanců. Tento krok sice přinesl vysoké náklady, ale v delším časovém horizontu na tom automobilka vydělá.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků