Ford loni hospodařil s rekordní ztrátou přes 275 mld. Kč

Americký koncern Ford zveřejnil své hospodářské výsledky za rok 2006. Pokud si někdo myslel, že rekordní ztráta 7,4 mld. dolarů (přibližně 160 mld. Kč) z roku 1992 nebude překonána, pořádně se  zmýlil.

Ford totiž oznámil, že hospodařil se ztrátou 12,7 mld. dolarů (přibližně 275 mld. Kč), což je největší ztráta v historii této společnosti. Vůbec nejhorším obdobím pak bylo čtvrté čtvrtletí, kdy Ford hospodařil se ztrátou téměř 5,8 mld. dolarů.

Ani ztráta, která je ve výši čtvrtiny rozpočtu České republiky, ovšem neznamená pro Ford ohrožení existence. Ford totiž spustil v loňském roce restrukturalizační plán, který má po skončení přinést automobilku k zisku. Daní za toto opatření je pak uzavření 16 továren a propuštění necelých 50 000 zaměstnanců. Tento krok sice přinesl vysoké náklady, ale v delším časovém horizontu na tom automobilka vydělá.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků