Ford loni hospodařil s rekordní ztrátou přes 275 mld. Kč

Americký koncern Ford zveřejnil své hospodářské výsledky za rok 2006. Pokud si někdo myslel, že rekordní ztráta 7,4 mld. dolarů (přibližně 160 mld. Kč) z roku 1992 nebude překonána, pořádně se  zmýlil.

Ford totiž oznámil, že hospodařil se ztrátou 12,7 mld. dolarů (přibližně 275 mld. Kč), což je největší ztráta v historii této společnosti. Vůbec nejhorším obdobím pak bylo čtvrté čtvrtletí, kdy Ford hospodařil se ztrátou téměř 5,8 mld. dolarů.

Ani ztráta, která je ve výši čtvrtiny rozpočtu České republiky, ovšem neznamená pro Ford ohrožení existence. Ford totiž spustil v loňském roce restrukturalizační plán, který má po skončení přinést automobilku k zisku. Daní za toto opatření je pak uzavření 16 továren a propuštění necelých 50 000 zaměstnanců. Tento krok sice přinesl vysoké náklady, ale v delším časovém horizontu na tom automobilka vydělá.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků