Ford loni hospodařil s rekordní ztrátou přes 275 mld. Kč

Americký koncern Ford zveřejnil své hospodářské výsledky za rok 2006. Pokud si někdo myslel, že rekordní ztráta 7,4 mld. dolarů (přibližně 160 mld. Kč) z roku 1992 nebude překonána, pořádně se  zmýlil.

Ford totiž oznámil, že hospodařil se ztrátou 12,7 mld. dolarů (přibližně 275 mld. Kč), což je největší ztráta v historii této společnosti. Vůbec nejhorším obdobím pak bylo čtvrté čtvrtletí, kdy Ford hospodařil se ztrátou téměř 5,8 mld. dolarů.

Ani ztráta, která je ve výši čtvrtiny rozpočtu České republiky, ovšem neznamená pro Ford ohrožení existence. Ford totiž spustil v loňském roce restrukturalizační plán, který má po skončení přinést automobilku k zisku. Daní za toto opatření je pak uzavření 16 továren a propuštění necelých 50 000 zaměstnanců. Tento krok sice přinesl vysoké náklady, ale v delším časovém horizontu na tom automobilka vydělá.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků