Ford láká na elektrický pick-up F-150. Novinka bude nejsilnější verzí v nabídce

O elektrickém Fordu F-150 bylo chvíli ticho, teď ale míří do světa nová upoutávka částečně odhalující příď pick-upu.

Vypadá to, že pro očekávanou elektrickou verzi svého legendárního pick-upu F-150 má Ford připravený i zcela nový styl. Tedy alespoň v případě přední masky, jejíž výrazné osvětlení nyní odhaluje na nové upoutávce. Ostatně novou generaci spalovací varianty značka předvedla nedávno.

Ford uvedl nový infotainment se strojovým učením. V Evropě si ale ještě počkáme

Ford uvedl nový infotainment se strojovým učením. V Evropě si ale ještě počkáme

Dříve nám Ford ukazoval schopnosti elektrického F-150 ještě ve fázi prototypu, který používal exteriér dřívější generace pick-upu. Novinka na baterky ale očividně přijede minimálně s novou maskou, které bude dominovat přes celou šířku i boky velký LED panel. I přes zjednodušený výraz bychom ale měli bezpečně poznat, že se jedná o pracanta od Fordu.

Ford uvádí, že elektrická varianta F-150 bude používat dvojici elektromotorů a „zajistí více koní a točivého momentu než jakákoliv dnes nabízená verze F-150“. Očekává se tedy překonání dosavadní výkonné verze Raptor se 450 koňmi a 691 N.m. Rovněž se bude jednat o nejrychleji akcelerující verzi pick-upu.

První jízda s novým Fordem Explorer 3.0 V6 PHEV: Svérázný objevitel si dal načas

První jízda s novým Fordem Explorer 3.0 V6 PHEV: Svérázný objevitel si dal načas

Datum premiéry elektrického F-150 zatím Ford neodhaluje. Nepochybně se ale v USA schyluje k válce mezi elektro pick-upy. Na svůj kousek trhu už hladově kouká nejen Tesla, ale také Hummer, Rivian, Lordstown, Nikola či Bollinger.

Galerie doplněna o nejnovější generaci Fordu F-150.

Ford F-150

Ford F-150 patří k nejprodávanějším automobilům světa, především na americkém kontinentu. V roce 2020 představil výrobce již 14. generaci oblíbeného pick-upu Ford F-150.

14. generace • Elektrická verze

TEST Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8: Originál, kapitola druhá

Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8

Nová generace C4 zcela odhodila zátěž minulosti a přichází s vlastním odlišným pojetím kompaktního hatchbacku. Novoty jsou v tomto případě vítané.

11.  4.  2021 | Richard Herbich | 8 příspěvků
S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Audi e-tron S Sportback: Rychlost a luxus v základu, lehká noha volitelně

Audi e-tron S

Pohybuje se tiše, přesto není nenápadné. Umí jezdit velmi svižně, ale lépe se cítí v uvolněném tempu. Audi e-tron S je i v akčním hávu s karoserií Sportback rozporuplné, ale kvalitní auto.

6.  4.  2021 | Richard Herbich