Ford koupil Land Rover

Společnosti Ford Motor Company a BMW Group dospěly k definitivní dohodě o tom, že Ford od BMW koupí tradičního britského výrobce terénních vozů Land Rover.
Ford koupil Land Rover
Společnosti Ford Motor Company a BMW Group dospěly k definitivní dohodě o tom, že Ford od BMW koupí tradičního britského výrobce terénních vozů Land Rover. Prezident Fordu Jac Nasser a předseda správní rady BMW Joachim Milberg dosáhli závěrečné smlouvy po více než dvou měsících - 16. března totiž bylo podepsána předběžná dohoda. Transakce podléhá ještě souhlasu regulačních orgánů a její dokončení se očekává 30. června.

”Land Rover je zcela jistě jednou z nejvýznamnějších světových značek. Těšíme se, že skvělé produkty Land Roveru začleníme do rodiny Fordu,” uvedl Jac Nasser.
”Tato dohoda, která následuje po prodeji Roveru, je druhým rozhodujícím krokem v zavádění nové strategické orientace BMW Group,” řekl Joachim Milberg. ”Zajišťuje kontinuitu Land Roveru, značky velmi bohaté svou tradicí, pod vedením společnosti Ford Motor Company.”

Podle dohody zaplatí Ford za Land Rover 3 miliardy EUR (2,7 mld USD) a získá tím kompletní řadu terénních vozů s pohonem 4x4: Range Rover, Discovery, Freelander a Defender. Již v předběžné dohodě bylo uvedeno, že dvě třetiny této částky budou zaplaceny okamžitě a zbývající jedna třetina bude vyrovnána v roce 2005.

Ford Motor Company získává veškerá práva na značku Land Rover, výrobní závod Land Roveru v Solihull (Birmingham), výzkumné a vývojové středisko i British Motor Industry Heritage Centre ve městě Gaydon, dealerskou síť Land Roveru i zhruba 13.000 zaměstnanců Land Roveru.

Společnost BMW Group souhlasila s tím, že dokončí vývoj nástupce Range Roveru v zastoupení Ford Motor Company a bude nadále dodávat některé součástky.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků