Ford koupil Land Rover

Společnosti Ford Motor Company a BMW Group dospěly k definitivní dohodě o tom, že Ford od BMW koupí tradičního britského výrobce terénních vozů Land Rover.
Ford koupil Land Rover
Společnosti Ford Motor Company a BMW Group dospěly k definitivní dohodě o tom, že Ford od BMW koupí tradičního britského výrobce terénních vozů Land Rover. Prezident Fordu Jac Nasser a předseda správní rady BMW Joachim Milberg dosáhli závěrečné smlouvy po více než dvou měsících - 16. března totiž bylo podepsána předběžná dohoda. Transakce podléhá ještě souhlasu regulačních orgánů a její dokončení se očekává 30. června.

”Land Rover je zcela jistě jednou z nejvýznamnějších světových značek. Těšíme se, že skvělé produkty Land Roveru začleníme do rodiny Fordu,” uvedl Jac Nasser.
”Tato dohoda, která následuje po prodeji Roveru, je druhým rozhodujícím krokem v zavádění nové strategické orientace BMW Group,” řekl Joachim Milberg. ”Zajišťuje kontinuitu Land Roveru, značky velmi bohaté svou tradicí, pod vedením společnosti Ford Motor Company.”

Podle dohody zaplatí Ford za Land Rover 3 miliardy EUR (2,7 mld USD) a získá tím kompletní řadu terénních vozů s pohonem 4x4: Range Rover, Discovery, Freelander a Defender. Již v předběžné dohodě bylo uvedeno, že dvě třetiny této částky budou zaplaceny okamžitě a zbývající jedna třetina bude vyrovnána v roce 2005.

Ford Motor Company získává veškerá práva na značku Land Rover, výrobní závod Land Roveru v Solihull (Birmingham), výzkumné a vývojové středisko i British Motor Industry Heritage Centre ve městě Gaydon, dealerskou síť Land Roveru i zhruba 13.000 zaměstnanců Land Roveru.

Společnost BMW Group souhlasila s tím, že dokončí vývoj nástupce Range Roveru v zastoupení Ford Motor Company a bude nadále dodávat některé součástky.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků