Ford koupil Land Rover

Společnosti Ford Motor Company a BMW Group dospěly k definitivní dohodě o tom, že Ford od BMW koupí tradičního britského výrobce terénních vozů Land Rover.
Ford koupil Land Rover
Společnosti Ford Motor Company a BMW Group dospěly k definitivní dohodě o tom, že Ford od BMW koupí tradičního britského výrobce terénních vozů Land Rover. Prezident Fordu Jac Nasser a předseda správní rady BMW Joachim Milberg dosáhli závěrečné smlouvy po více než dvou měsících - 16. března totiž bylo podepsána předběžná dohoda. Transakce podléhá ještě souhlasu regulačních orgánů a její dokončení se očekává 30. června.

”Land Rover je zcela jistě jednou z nejvýznamnějších světových značek. Těšíme se, že skvělé produkty Land Roveru začleníme do rodiny Fordu,” uvedl Jac Nasser.
”Tato dohoda, která následuje po prodeji Roveru, je druhým rozhodujícím krokem v zavádění nové strategické orientace BMW Group,” řekl Joachim Milberg. ”Zajišťuje kontinuitu Land Roveru, značky velmi bohaté svou tradicí, pod vedením společnosti Ford Motor Company.”

Podle dohody zaplatí Ford za Land Rover 3 miliardy EUR (2,7 mld USD) a získá tím kompletní řadu terénních vozů s pohonem 4x4: Range Rover, Discovery, Freelander a Defender. Již v předběžné dohodě bylo uvedeno, že dvě třetiny této částky budou zaplaceny okamžitě a zbývající jedna třetina bude vyrovnána v roce 2005.

Ford Motor Company získává veškerá práva na značku Land Rover, výrobní závod Land Roveru v Solihull (Birmingham), výzkumné a vývojové středisko i British Motor Industry Heritage Centre ve městě Gaydon, dealerskou síť Land Roveru i zhruba 13.000 zaměstnanců Land Roveru.

Společnost BMW Group souhlasila s tím, že dokončí vývoj nástupce Range Roveru v zastoupení Ford Motor Company a bude nadále dodávat některé součástky.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků