Ford je již dnes lepší než loni

Letos totiž zákazníkům prodal a doopravdy předal již 9 643 nových aut- Za celý loňský rok to bylo 9 620. Ke dnešnímu dni tak překonala společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o., svůj prodejní výsledek za rok 2003.

V průběhu celého roku letos Ford v ČR vykazoval ve srovnání s rokem předchozím výrazné zvýšení prodejů – a tento trend dokázal udržet až do dneška. Nejúspěšnějším modelem Fordu v ČR byl i letos slavný Ford Focus, těsně sledovaný užitkovým evergreenem Ford Transit a dalšími osobními modely: Fiestou a Mondeem.

„Očekáváme, že celkové prodeje k 31. 12. 2004 se budou pohybovat někde kolem čísla 10 200, což by ve srovnání s loňském znamenalo růst o více než šest procent“, komentoval prodejní úspěch českého Fordu jeho generální ředitel Vladimír Vošický. „Takový výsledek bych vzhledem ke zvratům, kterými český trh během roku prošel, považoval za velmi dobrý. Ale ještě více mě těší, že Ford je jedinou z klíčových automobilových značek u nás, která dokázala výrazně zvýšit své prodeje, aniž by přitom potřebovala nějak vylepšovat statistiky“, dodal V. Vošický.

TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků