Ford je jen krůček od zisku

Americký koncern Ford zveřejnil své výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku. Za toto období vykázal ztrátu „jen” 380 mil. dolarů, což je přibližně 7 mld. korun. Proti stejnému období loňského roku je ztráta téměř desetkrát menší a jak to tak vypadá, loňskou rekordní ztrátu ve výši 12,6 mld. dolarů již opakovat nebude.

Za tímto zlepšeným výsledkem stojí hlavně restrukturalizační plán, na kterém automobilka již nějakou dobu pracuje. Zavírá zbytečné závody, propouští nadbytečné zaměstnance a navyšuje marže.

K ještě lepšímu výsledku má pak automobilce pomoci odprodej Jaguaru a Land Roveru a pokud půjde vše dle plánu, během příštího roku by již automobilka měla přejít k zisku.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků