Ford je jen krůček od zisku

Americký koncern Ford zveřejnil své výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku. Za toto období vykázal ztrátu „jen” 380 mil. dolarů, což je přibližně 7 mld. korun. Proti stejnému období loňského roku je ztráta téměř desetkrát menší a jak to tak vypadá, loňskou rekordní ztrátu ve výši 12,6 mld. dolarů již opakovat nebude.

Za tímto zlepšeným výsledkem stojí hlavně restrukturalizační plán, na kterém automobilka již nějakou dobu pracuje. Zavírá zbytečné závody, propouští nadbytečné zaměstnance a navyšuje marže.

K ještě lepšímu výsledku má pak automobilce pomoci odprodej Jaguaru a Land Roveru a pokud půjde vše dle plánu, během příštího roku by již automobilka měla přejít k zisku.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků