Ford je jen krůček od zisku

Americký koncern Ford zveřejnil své výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku. Za toto období vykázal ztrátu „jen” 380 mil. dolarů, což je přibližně 7 mld. korun. Proti stejnému období loňského roku je ztráta téměř desetkrát menší a jak to tak vypadá, loňskou rekordní ztrátu ve výši 12,6 mld. dolarů již opakovat nebude.

Za tímto zlepšeným výsledkem stojí hlavně restrukturalizační plán, na kterém automobilka již nějakou dobu pracuje. Zavírá zbytečné závody, propouští nadbytečné zaměstnance a navyšuje marže.

K ještě lepšímu výsledku má pak automobilce pomoci odprodej Jaguaru a Land Roveru a pokud půjde vše dle plánu, během příštího roku by již automobilka měla přejít k zisku.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 49 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků