Ford GT40 Gulf se vrací

Pamatujete doby, kdy okruhy brázdil legendární Ford GT40? Pokud ano, jistě přivítáte novodobou repliku, která se opravdu povedla.

Společnost Auto Futura není v oblasti stavby vlastních vozů a replik žádným nováčkem a není se tak čemu divit, že sáhla po replice opravdu slavného Fordu GT40 v barvách společnosti Gulf. Vítěz slavných závodů v Le Mans je tak opět na scéně.

Tvůrce novodobé ikony vzal stavbu vozu opravdu vážně a po stránce stylingu je kopie opravu provedená do nejmenšího detailu. Pod ultralehkou karosérii je pak umístěn bezpečnostní rám a veškeré vybavení původního vozu.

Aby byl dojem z jízdy co největší, vyrobil stavitel i podvozkové díly přesně podle původních výkresů, pouze použil dnešní technologie výroby a materiály.

Ve finále váží vůz jen něco přes tunu a jeho osmiválec o objemu 5,6 l s výkonem přes 500 koní. To má postačit k tomu, aby vůz zrychlil na stovku za 4,5 s a na dvoustovku za 9,5 s.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Ford GT40 Gulf replica

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 6 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků