Ford GT40 Gulf se vrací

Pamatujete doby, kdy okruhy brázdil legendární Ford GT40? Pokud ano, jistě přivítáte novodobou repliku, která se opravdu povedla.

Společnost Auto Futura není v oblasti stavby vlastních vozů a replik žádným nováčkem a není se tak čemu divit, že sáhla po replice opravdu slavného Fordu GT40 v barvách společnosti Gulf. Vítěz slavných závodů v Le Mans je tak opět na scéně.

Tvůrce novodobé ikony vzal stavbu vozu opravdu vážně a po stránce stylingu je kopie opravu provedená do nejmenšího detailu. Pod ultralehkou karosérii je pak umístěn bezpečnostní rám a veškeré vybavení původního vozu.

Aby byl dojem z jízdy co největší, vyrobil stavitel i podvozkové díly přesně podle původních výkresů, pouze použil dnešní technologie výroby a materiály.

Ve finále váží vůz jen něco přes tunu a jeho osmiválec o objemu 5,6 l s výkonem přes 500 koní. To má postačit k tomu, aby vůz zrychlil na stovku za 4,5 s a na dvoustovku za 9,5 s.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Ford GT40 Gulf replica

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků