Ford Fusion po americku: sedan místo hatchbacku

To, že jsou v USA vedle trucků, vanů a SUV populární také sedany, je všeobecně známo. Hatchbacky či kombi zde zatím nemají své stálé místo. Proto není divu, že Fusion uvedený na americkém trhu na sebe vzal klasickou podobu. Se svým evropským protějškem nemá společného zhola nic, jen jméno. Novinka je postavena na studii Ford 427 a patří do střední třídy, velikostně odpovídá evropskému Mondeu; délka je 4 831 mm, rozvor pak 2 728 mm. Na americký trh přijde sedan ještě v tomto roce.

Oproti studii 427 se ale pod kapotou nenachází silný osmiválec, ale dva slabší motory. Prvním je čtyřválcový 2.3 l s výkonem 118 kW, který lze kombinovat s pětistupňovým manuálem nebo automatem. Druhým motorem jest šestiválec 3.0 V6 s výkonem 164 kW, který pohání kola přes šestistupňový automat. Později se objeví také hybridní pohon, kterým jsou Američané v poslední době doslova posedlí (a to je dobře...). Zavazadlový prostor má objem průměrných 480 l. Zajímavá je cenová politika, protože např. ABS nebo audio systém jsou za příplatek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 31 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků