Ford Focus WRC ST 525: černá perla v ostré verzi

Ford Focus bychom klidně označit jako velice pestré auto už kvůli tomu, že jej Ford vyrábí v mnoha limitovaných edicích. Ty se povětšinou snaží navázat na jeho úspěchy v rally. Před čtyřmi měsíci byla představena poněkud nešťastná „sportovní” edice WRC-S, kterou následovala už rozumnější WRC Edition. Teď tu však máme další a to s přídomkem WRS ST 525.

Ford Focus WRC ST 525 bude vyráběn výlučně v černé barvě a vyprodukovaných bude pouze 150 kusů. I tentokrát se pod kapotou nachází pětiválec objemu 2,5 l disponující slušivým výkonem 225 plnokrevníků. Co se týče změn exteriéru, vůz se bude od normální verze lišit především sportovními polepy, šedým lemováním otvorů v masce a integrovaným difuzorem v zadním nárazníku. V interiéru pak potěší čalounění z broušené kůže Alcantara, hliníkové prvky a chybět nesmí ani označení WRC.

Klepněte pro větší obrázek
Ford Focus WRC ST 525

Speciál: Ford Focus

Třetí generace Fordu Focus je koncipována jako globální: prakticky stejný model se prodává v Evropě, Americe i Asii. Vznětové motory TDCi a karoserie kombi jsou ale vyhrazeny jen evropským zákazníkům.

Viz také Ford Mondeo, Ford Galaxy, Ford C-Max

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 74 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků