Ford Focus WRC ST 525: černá perla v ostré verzi

Ford Focus bychom klidně označit jako velice pestré auto už kvůli tomu, že jej Ford vyrábí v mnoha limitovaných edicích. Ty se povětšinou snaží navázat na jeho úspěchy v rally. Před čtyřmi měsíci byla představena poněkud nešťastná „sportovní” edice WRC-S, kterou následovala už rozumnější WRC Edition. Teď tu však máme další a to s přídomkem WRS ST 525.

Ford Focus WRC ST 525 bude vyráběn výlučně v černé barvě a vyprodukovaných bude pouze 150 kusů. I tentokrát se pod kapotou nachází pětiválec objemu 2,5 l disponující slušivým výkonem 225 plnokrevníků. Co se týče změn exteriéru, vůz se bude od normální verze lišit především sportovními polepy, šedým lemováním otvorů v masce a integrovaným difuzorem v zadním nárazníku. V interiéru pak potěší čalounění z broušené kůže Alcantara, hliníkové prvky a chybět nesmí ani označení WRC.

Klepněte pro větší obrázek
Ford Focus WRC ST 525

Speciál: Ford Focus

Třetí generace Fordu Focus je koncipována jako globální: prakticky stejný model se prodává v Evropě, Americe i Asii. Vznětové motory TDCi a karoserie kombi jsou ale vyhrazeny jen evropským zákazníkům.

Nástupce byl představen 10. dubna 2018 v Londýně.  Stojí na zbrusu nové platformě, slibuje větší vnitřní prostor a zejména zcela nové motory. Vedle známých výbavových linií zahrnuje nabídka také luxusní Vignale i off-roadově založenou verzi Active s větší světlou výškou.

Viz také Ford Mondeo, Ford Galaxy, Ford C-Max

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků