Ford Focus WRC Edition, další marný pokus?

Na počátku června jsme vám představili speciální edici modelu Ford Focus. Ten dostal malý stylingový balíček a drsné jméno WRC-S. Naftový skorospeciál byl bohužel (nebo spíše bohudík) určen jen pro španělské řidiče.

Tip: Představení Fordu Focus WRC-S naleznete zde.

Nyní přichází další ediční model, který evokuje pocit, že řídíte závodní speciál WRC. Ford Focus WRC Edition je opět určen pro zákazníky mimo naše území. Radovat se z něj mohou naši jižní sousedé z Rakouska.

Ti dostanou upravený model Focus ST, který dostal pořádný ranec stylingových úprav. Upravený podvozek poslal Focus o 15 mm blíže k zemi, 20" kola známé značky OZ obouvají zcela nový rozměr pneumatik, divoké polepy pak připomínají skutečný závodní speciál a ten vzdáleně připomíná i sériový pětiválcový motor o objemu 2,5 l s výkonem 165 kW (225 k).

To nejdůležitější je pak v interiéru. Štítek s podpisy Marcuse Gronholma a Mikko Hirvonena. Ten, kdo takové nabídce nemůže odolat, musí rychle k našim jižním sousedům a k ceně běžného Focuse ST připlatit dalších 8 000 eur. Exkluzivní série o padesáti kouscích něco stojí...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford Focus WRC Edition

Speciál: Ford Focus

Třetí generace Fordu Focus je koncipována jako globální: prakticky stejný model se prodává v Evropě, Americe i Asii. Vznětové motory TDCi a karoserie kombi jsou ale vyhrazeny jen evropským zákazníkům.

Nástupce byl představen 10. dubna 2018 v Londýně.  Stojí na zbrusu nové platformě, slibuje větší vnitřní prostor a zejména zcela nové motory. Vedle známých výbavových linií zahrnuje nabídka také luxusní Vignale i off-roadově založenou verzi Active s větší světlou výškou.

Viz také Ford Mondeo, Ford Galaxy, Ford C-Max

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků