Ford Focus WRC Edition, další marný pokus?

Na počátku června jsme vám představili speciální edici modelu Ford Focus. Ten dostal malý stylingový balíček a drsné jméno WRC-S. Naftový skorospeciál byl bohužel (nebo spíše bohudík) určen jen pro španělské řidiče.

Tip: Představení Fordu Focus WRC-S naleznete zde.

Nyní přichází další ediční model, který evokuje pocit, že řídíte závodní speciál WRC. Ford Focus WRC Edition je opět určen pro zákazníky mimo naše území. Radovat se z něj mohou naši jižní sousedé z Rakouska.

Ti dostanou upravený model Focus ST, který dostal pořádný ranec stylingových úprav. Upravený podvozek poslal Focus o 15 mm blíže k zemi, 20" kola známé značky OZ obouvají zcela nový rozměr pneumatik, divoké polepy pak připomínají skutečný závodní speciál a ten vzdáleně připomíná i sériový pětiválcový motor o objemu 2,5 l s výkonem 165 kW (225 k).

To nejdůležitější je pak v interiéru. Štítek s podpisy Marcuse Gronholma a Mikko Hirvonena. Ten, kdo takové nabídce nemůže odolat, musí rychle k našim jižním sousedům a k ceně běžného Focuse ST připlatit dalších 8 000 eur. Exkluzivní série o padesáti kouscích něco stojí...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford Focus WRC Edition
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 61 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků