Ford Focus: v Evropě letos prodáno již 100 000 vozů

Nový Ford Focus se okamžitě po svém uvedení na trh stal jedním z nejžádanějších vozů na evropském trhu.

Mezi uvedením na hlavní evropské trhy a koncem loňského trhu našlo svého zákazníka dalších 15 000 Fordů Focus, a tak má nejnovější model automobilky na svém kontě již slibných 115 000 prodaných vozů. Kromě německého Saarlouis, kde se Focus druhé generace začal vyrábět na podzim minulého roku, se produkce tohoto modelu rozjela také ve španělské Valencii a od druhé poloviny tohoto roku by měla být započata i v ruském St. Petersburgu.

V současné době je Focus na evropských trzích nabízen ve všech karosářských verzích: tří-,čtyř-, pětidveřové a jako kombi. “V průběhu tohoto roku bude veřejnosti představena i sportovní verze, Focus ST – a na konci příštího roku plánujeme zahájení prodeje Focusu Coupé Cabriolet, vycházejícího z konceptu Focus Vignale”, slibuje Geoff Polites, viceprezident evropského Fordu pro marketing, prodej a servis.

Ford Focus druhé generace pokračuje v tradici svého předchůdce, který motoristy ohromil jízdními vlastnosti, vnitřním prostorem a designem a kterého se v Evropě prodalo celkem 3,2 milionu kusů. Na tento úspěch by nový Ford Focus pochopitelně chtěl navázat. Ze všech modelů symbolizuje právě nový Focus nejpřesněji budoucí vizi Fordu pro vývoj v oblasti osobních automobilů. Majitelé nového Focusu si chválí především jeho jízdní vlastnosti, nový dynamický design, mimořádné pohodlí a bezpečnost i kvalitu toho nejvyššího standardu, kterou mohli najít už ve Focusu první generace.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků