Ford Focus: v Evropě letos prodáno již 100 000 vozů

Nový Ford Focus se okamžitě po svém uvedení na trh stal jedním z nejžádanějších vozů na evropském trhu.

Mezi uvedením na hlavní evropské trhy a koncem loňského trhu našlo svého zákazníka dalších 15 000 Fordů Focus, a tak má nejnovější model automobilky na svém kontě již slibných 115 000 prodaných vozů. Kromě německého Saarlouis, kde se Focus druhé generace začal vyrábět na podzim minulého roku, se produkce tohoto modelu rozjela také ve španělské Valencii a od druhé poloviny tohoto roku by měla být započata i v ruském St. Petersburgu.

V současné době je Focus na evropských trzích nabízen ve všech karosářských verzích: tří-,čtyř-, pětidveřové a jako kombi. “V průběhu tohoto roku bude veřejnosti představena i sportovní verze, Focus ST – a na konci příštího roku plánujeme zahájení prodeje Focusu Coupé Cabriolet, vycházejícího z konceptu Focus Vignale”, slibuje Geoff Polites, viceprezident evropského Fordu pro marketing, prodej a servis.

Ford Focus druhé generace pokračuje v tradici svého předchůdce, který motoristy ohromil jízdními vlastnosti, vnitřním prostorem a designem a kterého se v Evropě prodalo celkem 3,2 milionu kusů. Na tento úspěch by nový Ford Focus pochopitelně chtěl navázat. Ze všech modelů symbolizuje právě nový Focus nejpřesněji budoucí vizi Fordu pro vývoj v oblasti osobních automobilů. Majitelé nového Focusu si chválí především jeho jízdní vlastnosti, nový dynamický design, mimořádné pohodlí a bezpečnost i kvalitu toho nejvyššího standardu, kterou mohli najít už ve Focusu první generace.

Speciál: Ford Focus

Třetí generace Fordu Focus je koncipována jako globální: prakticky stejný model se prodává v Evropě, Americe i Asii. Vznětové motory TDCi a karoserie kombi jsou ale vyhrazeny jen evropským zákazníkům.

Nástupce byl představen 10. dubna 2018 v Londýně.  Stojí na zbrusu nové platformě, slibuje větší vnitřní prostor a zejména zcela nové motory. Vedle známých výbavových linií zahrnuje nabídka také luxusní Vignale i off-roadově založenou verzi Active s větší světlou výškou.

Viz také Ford Mondeo, Ford Galaxy, Ford C-Max

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků