Ford Focus: v Evropě letos prodáno již 100 000 vozů

Nový Ford Focus se okamžitě po svém uvedení na trh stal jedním z nejžádanějších vozů na evropském trhu.

Mezi uvedením na hlavní evropské trhy a koncem loňského trhu našlo svého zákazníka dalších 15 000 Fordů Focus, a tak má nejnovější model automobilky na svém kontě již slibných 115 000 prodaných vozů. Kromě německého Saarlouis, kde se Focus druhé generace začal vyrábět na podzim minulého roku, se produkce tohoto modelu rozjela také ve španělské Valencii a od druhé poloviny tohoto roku by měla být započata i v ruském St. Petersburgu.

V současné době je Focus na evropských trzích nabízen ve všech karosářských verzích: tří-,čtyř-, pětidveřové a jako kombi. “V průběhu tohoto roku bude veřejnosti představena i sportovní verze, Focus ST – a na konci příštího roku plánujeme zahájení prodeje Focusu Coupé Cabriolet, vycházejícího z konceptu Focus Vignale”, slibuje Geoff Polites, viceprezident evropského Fordu pro marketing, prodej a servis.

Ford Focus druhé generace pokračuje v tradici svého předchůdce, který motoristy ohromil jízdními vlastnosti, vnitřním prostorem a designem a kterého se v Evropě prodalo celkem 3,2 milionu kusů. Na tento úspěch by nový Ford Focus pochopitelně chtěl navázat. Ze všech modelů symbolizuje právě nový Focus nejpřesněji budoucí vizi Fordu pro vývoj v oblasti osobních automobilů. Majitelé nového Focusu si chválí především jeho jízdní vlastnosti, nový dynamický design, mimořádné pohodlí a bezpečnost i kvalitu toho nejvyššího standardu, kterou mohli najít už ve Focusu první generace.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků