Ford Focus: Už jsou nás dva miliony

Z výrobního pásu závodu v německém Saarlouis sjel včera dopoledne Ford Focus s pořadovým číslem dva miliony.
Ford Focus: Už jsou nás dva miliony

K oblibě Focusů přispívá kromě technické vyspělosti, designu a užitných vlastností také jeho kvalita a spolehlivost, jak ostatně vyplynulo i z výsledků posledního výzkumu společnosti TUEV. Ford Focus se mezi jedno- až tříletými auty stal vůbec nejspolehlivějším osobním vozem. Více než 94% takto zkoumaných Focusů přitom bylo zcela bez závad.

Klepněte pro větší obrázek
A tady je Ford Focus číslo
2 000 000 se svými tvůrci.

Vysoká a trvalá hodnota Fordu Focus z tohoto vozu navíc učinila i miláčka prodejců ojetých vozů. Britští dealeři ho proto mezi ojetými automobily vyhlásili Autem roku, v Německu se umístil na druhém místě.

Na starém kontinentu se Focus kromě Saarlouis vyrábí také ve španělské Valencii, za mořem pak v mexickém Hermosillu, argentinském Pachecu a severoamerickém městě Wayne.

V Evropě patří Ford Focus již druhým rokem k nejprodávanějším vozům vůbec, ale ve své kategorii je velmi úspěšný i v Americe. Připomeňme, že poté, co Ford Focus získal prestižní titul "Evropské auto roku 1999", dokázal o rok později vybojovat stejné ocenění i ve Spojených státech amerických. Díky velkému zájmu motoristů Starého i Nového světa se tak Ford Focus v roce 2000 (942 000) i 2001 (917 000) stal vůbec nejprodávanějším osobním automobilem planety.

Klepněte pro větší obrázek
Obliba Fordu Focus u
zákazníků roste.

Pro české zákazníky je Ford Focus připraven i jako akční model Comfort plus a zdá se, že i pro Čechy se Ford Focus stává oblíbeným automobilem. Za první dva měsíce letošního roku se totiž prodalo o 15% více focusů než ve stejném období loňského roku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků