Ford Focus: Už jsou nás dva miliony

Z výrobního pásu závodu v německém Saarlouis sjel včera dopoledne Ford Focus s pořadovým číslem dva miliony.
Ford Focus: Už jsou nás dva miliony

K oblibě Focusů přispívá kromě technické vyspělosti, designu a užitných vlastností také jeho kvalita a spolehlivost, jak ostatně vyplynulo i z výsledků posledního výzkumu společnosti TUEV. Ford Focus se mezi jedno- až tříletými auty stal vůbec nejspolehlivějším osobním vozem. Více než 94% takto zkoumaných Focusů přitom bylo zcela bez závad.

Klepněte pro větší obrázek
A tady je Ford Focus číslo
2 000 000 se svými tvůrci.

Vysoká a trvalá hodnota Fordu Focus z tohoto vozu navíc učinila i miláčka prodejců ojetých vozů. Britští dealeři ho proto mezi ojetými automobily vyhlásili Autem roku, v Německu se umístil na druhém místě.

Na starém kontinentu se Focus kromě Saarlouis vyrábí také ve španělské Valencii, za mořem pak v mexickém Hermosillu, argentinském Pachecu a severoamerickém městě Wayne.

V Evropě patří Ford Focus již druhým rokem k nejprodávanějším vozům vůbec, ale ve své kategorii je velmi úspěšný i v Americe. Připomeňme, že poté, co Ford Focus získal prestižní titul "Evropské auto roku 1999", dokázal o rok později vybojovat stejné ocenění i ve Spojených státech amerických. Díky velkému zájmu motoristů Starého i Nového světa se tak Ford Focus v roce 2000 (942 000) i 2001 (917 000) stal vůbec nejprodávanějším osobním automobilem planety.

Klepněte pro větší obrázek
Obliba Fordu Focus u
zákazníků roste.

Pro české zákazníky je Ford Focus připraven i jako akční model Comfort plus a zdá se, že i pro Čechy se Ford Focus stává oblíbeným automobilem. Za první dva měsíce letošního roku se totiž prodalo o 15% více focusů než ve stejném období loňského roku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků