Ford Focus ST500: a výkon zase nikde

Automobilka Ford se zřejmě rozhodla zaplavit svět speciálními edicemi svého modelu Focus ST. Před nedávnem byla představena verze ST 525, předtím ST Black Edition, ještě předtím WRC Edition a ještě předtím WRC-S edice. To vše se stihlo zhruba za pět měsíců, což je pozoruhodný výkon.

Všechny tyto edice mají jedno společné. Ani jedna se neprodává u nás a ani jedna nenabídne výkon navíc. Vše se tak točí jen kolem stylingu a odkazu na někoho nebo něco slavného.

Stejně je tomu i u edičního modelu ST500. Číslo pak neznamená počet koní pod kapotou, ale počet kusů, které budou v rámci této edice vyrobeny.

Vůz určený pouze pro britské zákazníky je opět odvozen od modelu ST, který disponuje přeplňovaným pětiválcem 2,5 o výkonu 225 koní.

Vůz odkazuje na slavný Ford GT40 z roku 1966, který vyhrál slavný závod v LeMans. Tomu je podřízeno lakování a také rychlé pruhy jdou v duchu historie. Mimo tyto odlišnosti od běžného ST je vůz vybaven od počátku trochu větším počtem prvků výbavy.

Proti Focusu ST500 nic nemáme, je to jistě pěkné provedení skvělého vozu. Ale pro příště bychom Ford požádali třeba o pár koníků navíc, samosvorný diferenciál nebo lepší brzdy...

Klepněte pro větší obrázek
Ford Focus ST500

Speciál: Ford Focus

Třetí generace Fordu Focus je koncipována jako globální: prakticky stejný model se prodává v Evropě, Americe i Asii. Vznětové motory TDCi a karoserie kombi jsou ale vyhrazeny jen evropským zákazníkům.

Viz také Ford Mondeo, Ford Galaxy, Ford C-Max

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků