Ford Focus ST500: a výkon zase nikde

Automobilka Ford se zřejmě rozhodla zaplavit svět speciálními edicemi svého modelu Focus ST. Před nedávnem byla představena verze ST 525, předtím ST Black Edition, ještě předtím WRC Edition a ještě předtím WRC-S edice. To vše se stihlo zhruba za pět měsíců, což je pozoruhodný výkon.

Všechny tyto edice mají jedno společné. Ani jedna se neprodává u nás a ani jedna nenabídne výkon navíc. Vše se tak točí jen kolem stylingu a odkazu na někoho nebo něco slavného.

Stejně je tomu i u edičního modelu ST500. Číslo pak neznamená počet koní pod kapotou, ale počet kusů, které budou v rámci této edice vyrobeny.

Vůz určený pouze pro britské zákazníky je opět odvozen od modelu ST, který disponuje přeplňovaným pětiválcem 2,5 o výkonu 225 koní.

Vůz odkazuje na slavný Ford GT40 z roku 1966, který vyhrál slavný závod v LeMans. Tomu je podřízeno lakování a také rychlé pruhy jdou v duchu historie. Mimo tyto odlišnosti od běžného ST je vůz vybaven od počátku trochu větším počtem prvků výbavy.

Proti Focusu ST500 nic nemáme, je to jistě pěkné provedení skvělého vozu. Ale pro příště bychom Ford požádali třeba o pár koníků navíc, samosvorný diferenciál nebo lepší brzdy...

Klepněte pro větší obrázek
Ford Focus ST500
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků