Ford Focus ST, hračka pro tatínky dostala facelift

Ford Focus ST, hračka pro tatínky dostala facelift

Automobilka Ford se rozhodla omladit vzhled jednoho z nejlepších hot hatchů současnosti, Focusu ST. Ten je na trhu již nějakou dobu, a tak bylo na čase připravit lákadla pro nové zákazníky.

Tip: Test Focusu ST 3D naleznete zde a test 5D verze Focusu ST zde.

A co je nového? Zcela přepracována je přední maska, kde si našly místo zcela nově tvarované světlomety. Upravený je i celý nárazník s mlhovkami a mřížkami chladiče. Zapomenout nesmíme ani na nové vnější zpětná zrcátka, zadní nárazník, zadní světlomety a další detaily. Nutno podotknout, že nové ST působí svěžeji a ve výsledku ještě o trochu lépe než to současné.

Změny se dotknou i interiéru, kde se objeví hlavně nové dekorativní prvky, ovšem výraznější změny zde nebudou.

Po technické stránce je pak vše při starém. Turbo pětiválec o objemu 2,5 litru s výkonem 225 koní. To musí prostě stačit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford Focus ST

 

Speciál: Ford Focus

Třetí generace Fordu Focus je koncipována jako globální: prakticky stejný model se prodává v Evropě, Americe i Asii. Vznětové motory TDCi a karoserie kombi jsou ale vyhrazeny jen evropským zákazníkům.

Nástupce byl představen 10. dubna 2018 v Londýně.  Stojí na zbrusu nové platformě, slibuje větší vnitřní prostor a zejména zcela nové motory. Vedle známých výbavových linií zahrnuje nabídka také luxusní Vignale i off-roadově založenou verzi Active s větší světlou výškou.

Viz také Ford Mondeo, Ford Galaxy, Ford C-Max

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků