Ford Focus ST Black Edition, Knight Rider v novém

Ford Focus ST Black Edition, Knight Rider v novém

Automobilka Ford v poslední době doslova zaplavila trh speciálními edicemi modelu Focus. Jednou přišla s WRC-S edicí, která se chlubila přeplňovaným nafťákem, jindy zas s WRC Edition, která byla odvozena od ostrého Focusu ST.

Tip: Představení Focusu WRC-S naleznete zde a Focusu WRC Edition zde.

A Black Edition opět vychází z modelu ST, tedy z vrcholné verze. Pod kapotou tedy burácí řadový pětiválec o objemu 2,5 litru, který dopuje turbo. Výsledek u této edice je shodný se sérii, tedy 225 plnokrevníků.

Co tedy Black Edition přináší navíc? Jak již název napovídá je to hlavně černá barva. Ta zdobí nejen karosérii, ale také speciální 19" kola OZ Superturismo jsou v černém laku. Na nich pak naleznete pneu Dunlop SP Sportmaxx o rozměru 225/35, tedy pořádně nízký profil.

Pozornosti ovšem nemohou uniknout oranžově lakované detaily exteriéru. Tedy přesněji rámování výřezu blatníků, kde se nachází mlhovky a také dva malé rychlé pruhy na bocích vozu.

Za koly se pak nachází přední 320 mm velké kotouče se čtyřpístkovými třmeny a zadní 280 mm kotouče s dvoupístkovými třmeny. Aby vysoký výkon řidič zvládl, mohou mu pomoci systémy jako je ABS, EBD, ESP a další.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford Focus ST Black Edition

Speciál: Ford Focus

Třetí generace Fordu Focus je koncipována jako globální: prakticky stejný model se prodává v Evropě, Americe i Asii. Vznětové motory TDCi a karoserie kombi jsou ale vyhrazeny jen evropským zákazníkům.

Nástupce byl představen 10. dubna 2018 v Londýně.  Stojí na zbrusu nové platformě, slibuje větší vnitřní prostor a zejména zcela nové motory. Vedle známých výbavových linií zahrnuje nabídka také luxusní Vignale i off-roadově založenou verzi Active s větší světlou výškou.

Viz také Ford Mondeo, Ford Galaxy, Ford C-Max

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků